Artvinli devrimciler mezarları başında anıldı

12 Eylül askeri cuntası tarafından katledilen Devrimci Yol militanları Erkan Uzuneminağaoğlu, Cavit Kaya ve Osman Küçük Artvin Borçka'da mezarları başında anıldı

Artvinli devrimciler mezarları başında anıldı

12 Eylül askeri cuntası tarafından katledilen Devrimci Yol militanları Erkan Uzuneminağaoğlu, Cavit Kaya ve Osman Küçük mezarları başında anıldı.

Önce Erkan Uzuneminağaoğlu’nun mezarı başında bir araya gelen Artvinli devrimciler, saygı duruşu yaptı. Saygı duruşunun ardından arkadaşları tarafından konuşmalar yapıldı. Uzuneminağaoğlu’nun mezarı başındaki anmanın ardından Cavit Kaya ve Osman Küçük’ün mezarları ziyaret edildi. Mezar başlarında yapılan konuşmaların ardından anma sona erdi.

Anma sırasında sık sık “Faşizme ölüm, tek yol devrim” ve “Onlara sözümüz devrim olacak” sloganları atıldı.

Yapılan konuşmalarda şunlar söylendi:

Hepsi iyi birer devrimciydiler. Kentimizin devrimci mücadelesinde önemli yer edinerek burda faşizme karşı mücadelenin tuğlalarını ördüler ve şehit düştüler. O dönemde karanlık, cuntayla bugün AKP ile devam ediyor.

AKP diktatörlüğüne karşı mücadele etmek demek Erkan’ı yaşatmak demektir. Bugün doğamıza kentimize yapılan müdahelelere karşı Erkanlar gibi mücadele etmeliyiz. Onlar gibi mücadele edersek eğer bu mücadeleyi kazanırız. Mücadelemiz elbette sürecek. Dün onlar vardı, bugün ülkenin dört bir yanında onların bayrağını taşıyan binlerce devrimci var. Devrimciler varolduğu sürece bu ülkeyi dikatatörlüğe ve faşizme teslim etmeyeceğiz.

Anmadan fotoğraflar

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur