Uyarılara rağmen önlem alınmayan lodosta 5 kişi hayatını kaybetti

Meteoroloji'nin uyarıları sonrası bugün İstanbul, Bursa, Kocaeli, İzmir olmak üzere pek çok ilde şiddetli fırtına etkili oldu. Rüzgarın hızı İstanbul'da 130 kilometreye çıktı. İstanbul ve Zonguldak'ta 5 kişi hayatını kaybetti.  İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada "Lodosta 4 kişi öldü, 3'ü ağır 19 kişi yaralandı" denildi

Uyarılara rağmen önlem alınmayan lodosta 5 kişi hayatını kaybetti

Tüm yurdu etkisi altına alan fırtına nedeniyle İstanbul ve Zonguldak’ta 5 kişi hayatını kaybetti, çatılar uçtu, ağaçlar devrildi.

Meteoroloji’nin uyarılarına rağmen alınmayan önlemler iş cinayetleri ve yaralanmalara neden oldu.

İSİG Meclisi Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda, iş cinayetleri ve yaralanmalara dikkat çekti.

Kuryeler köprüyü geçerken zor anlar yaşadı

İstanbul’da köprüden geçen moto kuryelerin şiddetli fırtına nedeniyle savrulma tehlikesine karşı iki metrobüs siper oldu.

Zonguldak’ta bir işçi hayatını kaybetti

20 yaşındaki işçi Serkan Duran, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin çatısında ameliyathane inşaatında çalışırken “rüzgar nedeniyle devrilen” duvarın altında kalarak hayatını kaybetti.

 Bursa’da simitçi ağır yaralandı

Bursa İnegöl’de lodos nedeniyle tezgahı üzerine devrilen 56 yaşındaki simitçi Mahmud Beradei ağır yaralandı.

Güvenlik kulübesi devrildi

İstanbul Avcılar Firuzköy’de bir iş yerinin bahçesinde görevli içindeyken güvenlik kulübesi arabanın üzerine doğru uçtu.

Gemi halatları kopardı

Ambarlı Limanı’nda iskelede yanaşık durumda olan MSC Alicante adlı konteyner gemisi lodos nedeniyle halatları koparak karşı rıhtıma yasladı.

Esenyurt’ta çöken çatılar 2 kişiyi öldürdü

Esenyurt Bağlarçeşme Caddesi üzerinde bulunan bir iş yerinin çatısından kopan çatı malzemelerinin o sırada yoldan geçen kadın ve yanında bulunan çocuğunun üzerine düştü.Kopan çatının altında kalan anne/çocuk hastaneye kaldırıldı. Anne ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Esenyurt’ta yaşanan bir başka olayda kopan parçalar önce başka bir iş yerine daha sonra da hafif ticari aracından yük indiren Alaattin Çavdar’ın başına düştü. Çavdar’ın olay yerinde hayatını kaybetti.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur