Tacizi önlemeye çalışırken öldürülen Haydar Can Kılıçdoğan, son yolculuğuna uğurlandı: “Burada ölen Haydar Can değil, insanlık”

Ankara Batıkent’te kız çocuklarının taciz edilmesine engel olmaya çalışırken bıçaklanan ve yaşamını yitiren Haydar Can Kılıçdoğan, Batıkent Cemevi’nde son yolculuğuna uğurlandı. Batıkent Cemevi'ndeki törenin ardından Kılıçdoğan, Karşıyaka Mezarlığı'nda defnedildi

Tacizi önlemeye çalışırken öldürülen Haydar Can Kılıçdoğan, son yolculuğuna uğurlandı: “Burada ölen Haydar Can değil, insanlık”

Ankara Batıkent’te kız çocuklarının taciz edilmesine engel olmaya çalışırken bıçaklanan Haydar Can Kılıçdoğan, dün yaşamını yitirmişti. Kılıçdoğan bugün Batıkent Cemevi’nden son yolculuğuna uğurlanıyor.

Ankara Batıkent’te Pazar günü (31 Ekim) Haydarcan Kılıçdoğan isimli 28 yaşındaki yurttaş Batıkent Meydan’da yürüdüğü sırada uyuşturucu madde almış bir grup erkeğin 13-14 yaşlarındaki kız çocuklarını taciz ettiğini fark edince engel olmaya çalıştı. Kılıçdoğan, gruba kızların rahatsız olduğunu ve yapmamalarını söyleyince Kılıçdoğan’la grup arasında tartışma çıktı. Tacizci grup tarafından altı yerinden bıçaklanan genç dün hayatını kaybetmişti.

Kılıçdoğan için bugün (3 Kasım), Batıkent Cemevi’nde düzenlenen törene çok sayıda kişi katıldı. Cenazeye CHP milletvekilleri Ali Şeker, Yıldırım Kaya, Tekin Bingöl, Veli Ağbaba, Murat Emir, Nihat Yeşil, Batıkent’teki dokuz mahallenin muhtarı, Yenimahalle Belediye Meclis Üyeleri, Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyelerinin yanı sıra çok sayıda yurttaş da katıldı.

Kılıçdoğan’ın babası eski TÜMTİS’te başkanlık yapmıştı. Kılıçdoğan da bir süre Tez-Koop-İş sendikasında çalıştı. Hem Haydarcan Kılıçdoğan’ın hem babasının çevresindeki çeşitli sendikalardan gelen temsilciler de törendeydi.

“Failleri ve cezasız bırakanları çekin”

Törende bir yurttaş basının ağlayan anne babayı çekmesine tepki göstererek “Failleri ve cezasız bırakanları çekin” dedi. “Burada ölen Haydar Can değil, insanlık öldü” diyen yurttaş Batıkent’te artan şiddet vakalarına tepki gösterdi.

Batıkent Cemevi’ndeki törenin ardından Karşıyaka Mezarlığı’na geçildi. Akşam 19.00’da Batıkent Meydan’da yapılacak eyleme de çağrı yapıldı.

İlgili haber:

Sendika.Org/Ankara

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur