SOL Parti’den İstanbul’da miting: “Memleketi bu kötülükten kurtaracağız!”

SOL Parti, Trabzon ve İzmir'de yaptığı “Devrimci Demokratik Cumhuriyet” mitinglerinin üçüncüsünü İstanbul'da yaptı. Yapılan konuşmalarda tek adam rejiminin yarattığı yıkımın farklı yansımalarına karşı mücadele çağrıları yapılırken Ozan Çoban, Güneş Demir, İlke Kızmaz ve Moğollar da şarkılarıyla sahne aldı

SOL Parti’den İstanbul’da miting: “Memleketi bu kötülükten kurtaracağız!”

SOL Parti, Trabzon ve İzmir’de yaptığı “Devrimci Demokratik Cumhuriyet” mitinglerinin üçüncüsünü İstanbul’da yaptı.

Kartal Meydanı’nda yapılan mitingde ilk konuşmayı SOL Parti İstanbul İl Başkanı Leyla Üzüm Koç yaptı. “Bu tek adam rejimini tarihin çöplüğüne gömeceğiz” diyen Koç, “Görevimiz çok önemli. Bu rejimi ne yaparlarsa yapsınlar göndereceğiz. Ancak oturarak sandık bekleyemeyiz, seçimi bekleyemeyiz. Biz öyle bir örgütleneceğiz ki onlar bu seçim kararını almak zorunda kalacaklar. Beklemeyeceğiz dostlar” ifadelerini kullandı.

Koç, konuşmasının devamında Kanal İstnbul Projesi’ne tepkilerini dile getirerek “Asla müsaade etmeyeceğiz” dedi. İstanbul Sözleşmesi’nin feshedilmesinin kadın cinayetlerini daha fazla teşvik ettiğini ifade eden Koç, “AKP’nin sonunu kadınlar getirecek” dedi.

Koç’un ardından da sözü SOL Genç’ten Yağmur Gündoğan aldı. Gündoğan, gençliğin geleceğinin organize sanayi bölgelerindeki emek sömürüsüyle, TÜGVA gibi gerici örgütlerin faaliyetleriyle çalındığını ifade ederken konuşmasının sonunda “Bugün insanca bir yaşam istiyoruz demek için buradayız. Laik demokratik bilimsel eğitimi haykırmak için buradayız. Bu ülkenin bütün gençlerini devrimci demokratik cumhuriyeti kurma mücadelesine çağırıyor ve bu mücadelede SOL’da birleşmeye davet ediyoruz” dedi.

Gündoğan’ın açıklamalarının ardından sahneye müzisyenler Ozan Çoban, Güneş Demir ve İlke Kızmaz çıktı.

“Bu ülkeyi devrimciliğimiz olanca güzelliğiyle yeniden kuracağız”

Konserin ardından söz alan SOL Parti Başkanlar Kurulu Üyesi Önder İşleyen, muhalefet güçlerine çağrıda bulunarak, “Omuz omza verelim. Örgütlü mücadeleyi meydan meydan örgütleyelim. Bu ülkenin tepesinde hile ile zorbalıkla duranları hemen gönderelim” dedi. İşleyen, “Bu memleketi bu kötülükten kurtaracağız, bu ülkeyi devrimciliğimiz olanca güzelliğiyle yeniden kuracağız!” ifadelerini kullandı.

İşleyen’in ardından sahne Moğollar’ın oldu. Moğollar’ın konserinin ardından miting sonlandı.

Kaynak: BirGün

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur