Şenyaşar ailesinin “Adalet Nöbeti” yeniden adliye merdivenlerinde

"Adalet Nöbetini" 239'uncu gününde sürdüren Şenyaşar ailesi, nöbeti yeniden adliye binası merdivenlerine taşıdı

Şenyaşar ailesinin “Adalet Nöbeti” yeniden adliye merdivenlerinde

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu kaybeden Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önünde 9 Mart’ta başlattığı Adalet Nöbeti 239’uncu gününe girdi. Suruç ilçesinden 42 kilometre yol alarak “Şenyaşar Ailesi Adalet Köşesi” olarak adlandırılan alana gelen anne ve oğlu, bugün nöbetlerini yeniden adliye binasının merdivenlerine taşıdı. Aileye avukatları Serhat Kurt eşlik etti.

“Neden adalet yerini bulmuyor?”

Nöbete başladıkları 9 Mart’ta Urfa Adliyesi merdivenlerine oturan anne ve oğlu nöbetin 5’inci gününde polis zoruyla adliye binasının dışında bulunan beton bariyerlerin dışına çıkarılmıştı. Aradan geçen 234 günde adaletin sağlanamaması nedeniyle yeniden adliye binasının merdivenlerine oturduklarını belirten Ferit Şenyaşar, “Adalet Bakanı, ‘Binayı adliye yapan asılı tabela değildir. İçinde adaletin nasıl temiz ve hızlı işlediğidir’ diyor. Bu adliye bakanlığına bağlı değil mi? Bu annenin çocukları ve eşi katledildi, 8 aydır bu binanın önünde oturuyor. Neden adalet yerini bulmuyor? Siyasi kararlar alınıyor. Biran önce adalet yerini bulsun” diye konuştu

Polisler, ailenin nöbet eylemini görüntülemek isteyen Mezopotamya Ajansı muhabirini “Adliye ve çevresinde çekim yapmak yasak” diyerek adliye bahçesinden çıkarırken, anne ve oğlunun merdivenlerdeki nöbeti sürüyor.

Kaynak: Mezopotamya Ajansı

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur