Şenyaşar ailesi: “Hesap sorulmadan helalleşme olmayacak”

"Adalet" arayışlarını sürdüren Şenyaşar ailesi "Devletin gücünü arkasına alarak terör uygulayanlardan hesap sorulmadan helalleşme olmayacak. Meclis'te bu olaya sessiz kalan herkes kaybetmeye mahkumdur" dedi

Şenyaşar ailesi: “Hesap sorulmadan helalleşme olmayacak”

AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önündeki Adalet Nöbeti, 260’ıncı gününde devam ediyor.

Aile sosyal medya hesapları Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda “Devletin gücünü arkasına alarak terör uygulayanlardan hesap sorulmadan helalleşme olmayacak. Meclis’te bu olaya sessiz kalan herkes kaybetmeye mahkumdur. Şanlıurfa Adalet Sarayı kapısında 260. gün…” ifadelerini kullandı.

“Bu tüm Türkiye’nin ayıbıdır”

Ailenin sosyal medya hesabından yayımlanan videoda konuşan Ferit Şenyaşar da “Canı yanmış bir anne dokuz aydır bu adliye önünde katledilen eşi ve iki oğlu için ‘adalet’ istiyor. Şu an siyasi bir kararla bir oğlu da üç buçuk yıldır tutukludur. Bu artık münferit bir olay değildir. Türkiye’nin gündeminde, Meclis’in gündemindedir. Bir an önce adaletin sağlanmasını istiyoruz. Bu tüm Türkiye’nin ayıbıdır. Bu adaletsizlik bir an önce giderilmelidir” dedi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur