Reyhanlı’da öğrencisine cinsel istismarda bulunan öğretmen tutuklandı

Reyhanlı’da öğrencisini istismar ettiği iddiasıyla yargılanan öğretmen 1,5 yıllık yargı sürecinin ardından görülen yedinci duruşmada tutuklandı

Reyhanlı’da öğrencisine cinsel istismarda bulunan öğretmen tutuklandı

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan öğretmen yedinci duruşmada tutuklandı.

2018 yılında, 8. sınıf öğrencisi 13 yaşındaki A.A.’nın, okulda beden eğitimi öğretmenliği ve aynı zamanda müdür yardımcılığı yapan A.Ö.’nün cinsel istismarına maruz kaldığını ailesine anlatması üzerine başlayan dava bir buçuk yıldır sürüyordu.

Duruşmaların altısında mahkeme heyeti sanığın tutuksuz yargılanması yönünde karar vermişti. Sanık tutuklanmadan önce öğretmenlik görevine devam ediyordu ve mağdurun evine yakın bir okulda öğretmenlik yapmaktaydı.

1,5 yıl sonra

A.Ö. hakkında Kırıkhan Ağır Ceza Mahkemesi’nce “Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” ve “Çocuğun cinsel istismarı” suçlamasıyla açılan davanın yedinci duruşması görüldü.

Duruşmaya tutuksuz sanık A.Ö. ve avukatı, mağdur A.A. ailesi ile avukatı katıldı. A.Ö., üzerine atılı suçlamaları reddederek, suçsuz olduğunu söyledi.

Mağdur avukatı ise dosyaya sunulan delillere dikkati çekerek sanığın tutuklanmasını talep etti. İddia makamı da sanığın tutuklanmasını istedi. Altı duruşmada tutuksuz yargılanması yönünde karar verilen A.Ö. nihayet bugün yapılan duruşmada tutuklandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan mağdur avukatı Yusuf Uyar “Mahkemenin kanaatini değiştirmesi ve sanığın tutuklanması bizim açımızdan sevindirici bir gelişmedir. Zira daha önce mahkemede de bu çekincemizi dile getirmiştik” diyerek, bundan önceki süreçte faille mağdurun karşılaşma ihtimali de hiçe sayılıp A.Ö.’nün hayatını olağan biçimde sürdürmesine izin verilmesini eleştirdi.

Sendika.Org / Hatay (Nazire Gülenay)

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur