Özel sektör öğretmenleri İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde: “Ara tatil, özel eğitim kurumlarında da tatil olsun”

Milli Eğitim Bakanlığı, 15-19 Kasım tarihlerinde ara tatil ilan etti ve öğretmenlerin idari izinli olduğunu duyurdu. Ancak özel eğitim kurumlarında kurumların inisiyatifine bırakıldı. Bu durum üzerine Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası (Öğretmen Sendikası), İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğüne giderek ara tatilin özel eğitim kurumları için de tatil ilan edilmesini talep etti. Sendika yaptığı açıklamada "Sürecin takipçisi olacağız" dedi

Özel sektör öğretmenleri İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde: “Ara tatil, özel eğitim kurumlarında da tatil olsun”

Milli Eğitim Bakanlığı, 15-19 Kasım tarihlerinde ara tatil ilan etti ve öğretmenlerin idari izinli olduğunu duyurdu. Kararın gerekçeleri arasında öğretmenlerin salgın sürecindeki fedakarlığı vurgulandı. Ancak Bakanlığın kamuda ilan ettiği ara tatil, özel eğitim kurumlarında kurumların inisiyatifine bırakıldı. Böyle olunca da pek çok özel eğitim kurumu, ara tatilde eğitim öğretim faaliyetinin devam edeceğini açıkladı.

Bu durum üzerine Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası (Öğretmen Sendikası), İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğüne giderek ara tatilin özel eğitim kurumları için de tatil ilan edilmesini talep etti. Özel Öğretim Kurumları Şube Müdürü ile gerçekleştirilen görüşmede sendikanın hazırladığı dilekçe de takdim edildi. Öğretmenler, Milli Eğitim Müdürlüklerine ve müdürlükler aracılığıyla özel öğretim kurumlarının tamamına “15-19 Kasım tarihleri arasında yapılacak olan ara tatilin tüm eğitim-öğretim kurumlarını kapsadığını ve bu süreçte Bakanlığın takvimine uyulmasının mecburiyetini, tüm öğretmenlerin ve öğrencilerin eğitim-öğretime 15-19 Kasım tarihlerinde ara vermesi gerektiğini” açıkça ifade eden resmi yazının ulaştırılmasını talep etti.

Sendikanın örgütlü olduğu, İstanbul dışındaki illerde de yarın (12 Kasım) İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gidilecek.

“Sürecin takipçisi olacağız”

Öğretmen Sendikası, Twitter hesabından yaptığı açıklama şöyle:

İdari izin adı altında tatil hakkını kurum patronlarının inisiyatifine ve kurumlar arası piyasacı rekabete terk eden anlayışı kabul etmiyoruz. Özel öğretime verilen bu ayrıcalığın kamusal alandaki eğitimi gözden çıkardığı izlenimini de gerekçeleri ile birlikte taşıdığı açıktır.

Milli Eğitim Bakanlığı’na özel öğretim kurumlarında çalışan öğretmenlerin de tatil kapsamında olduğunu ifade eden resmi yazıyı çıkarıp il ve ilçe kurumlarına göndermeleri için başvuruda bulunduk. Sürecin takipçisi olacağız.

Sendika olarak ilke ve hedeflerimiz doğrultusunda hareket ediyoruz. Öğretmenin örgütlü gücünü önemli görüyoruz. Tüm öğretmen arkadaşlarımızı e-devlet üzerinden Öğretmen Sendikası’na üye olmaya davet ediyoruz. Haklarımız için mücadeleye devam.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur