Neo Trend işçileri Bakırköy Carousel AVM önündeydi: “Mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz”

Ödenmeyen tazminat hakları için direnen Neo Trend işçileri, Bakırköy Carousel AVM'deki Hummel mağazası önünde eylemdeydi

Neo Trend işçileri Bakırköy Carousel AVM önündeydi: “Mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz”

DİSK’e bağlı Nakliyat-İş Sendikası öncülüğünde, ödenmeyen tazminat hakları için direnen Neo Trend işçileri dün (21 Kasım) Bakırköy Carousel AVM önünde ve AVM içerisinde bulunan Neo Trend’in iş yaptığı firmalardan olan Hummel mağazası önünde basın açıklaması gerçekleştirdi.

Neo Trend işçileri ve aileleri, Nakliyat- İş Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu ve sendika yöneticilerinin katıldığı eyleme, HKP üyesi kadınlar, Türkiye İşçi Partisi Bakırköy Temsilciliği ve Umut-Sen de destek verdi.

“Tazminatlarımızı gasp ettirmeyeceğiz!” pankartının açıldığı eylemde, sık sık “Direne direne kazanacağız”, “İşçiyiz, haklıyız, kazanacağız”, “Hummel’a girme, zulme ortak olma”, “Kurtuluş yok tek başına, ya hep beraber, ya hiçbirimiz” sloganları atıldı.

AVM içindeki Hummel mağazası önünde işçiler adına konuşan Mehmet Bilal Doğan, işverenin pandemi sırasında fabrikanın içini boşaltarak kaçtığını hatırlattı. Doğan, kendileri için bir fon oluşturulacağı sözünün verilmesine rağmen bu sözün tutulmadığını ve patronun mal varlıklarını üçüncü-dördüncü şahıslara aktardığını belirterek “Neo Trend patronu Kazım Akbulut istifa ettiği gerekçesiyle işçilerin haklarını vermezken kendisi varlık içinde yaşamını sürdürüyor” dedi.

Neo Trend direnişçisi Mehmet Bilal Doğan’ın konuşmasının ardından alkışlarla AVM önüne geçildi.

AVM önünde yapılana açıklamada işçiler adına bir konuşma daha gerçekleştiren Mehmet Bilal Doğan, hakları için mücadele etmekten vazgeçmeyeceklerini vurguladı.

Doğan’ın ardından söz alan Nakliyat-İş Genel Başkanı Rıza Küçükosmanoğlu, Neo Trend Tekstil Fabrikası’nın hileli bir şekilde kapatıldığını, işverenin 104 işçinin çoluğunun çocuğunun geleceğini gasp etmeye çalıştığını dile getiren Küçükosmanoğlu, işveren Kâzım Akbulut’un iş yaptığı bütün kişi ve firmaların da işçilerin alacaklarından sorumlu olduğunu belirtti.

Rıza Küçükosmanoğlu, işçilerin hakları ödenmeden bu mücadelenin bitmeyeceğini, Hummel mağazaları, Next Tekstil’in bu sorunun çözümünde sorumlu olduğunu belirtti ve “Sorun çözülene kadar Hummel mağazaları önünde olmaya devam edeceğiz” dedi.

Küçükosmanoğlu ayrıca, Neo Trend tekstil İşçilerinin mücadelesine destek olmak için AVM’de alışveriş için bulunan vatandaşlara Hummel mağazalarından alışveriş yapmama ve işçilerle dayanışma içerisinde olma çağrısı yaptı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur