Mithat Sancar’dan “HDP’yi PKK’nın yanında konumlandırıyoruz” diyen Akşener’e cevap: “HDP tam da halkın içine konumlanmıştır”

Partisinin grup toplantısında konuşan Meral Akşener, Siirt Kurtalan'da kendisine "Burası Kürdistan'dır" diyen esnaf üzerinden gelen eleştirilere HDP'ye yüklenerek cevap verdi. "HDP'yi PKK'nın yanında konumlandırıyoruz" diyen Akşener'e HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar da yaptığı konuşmada "HDP tam da halkın içine konumlanmıştır" diyerek cevap verdi

Mithat Sancar’dan “HDP’yi PKK’nın yanında konumlandırıyoruz” diyen Akşener’e cevap: “HDP tam da halkın içine konumlanmıştır”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün (3 Kasım) partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada Siirt Kurtalan’da kendisine “Burası Kürdistan’dır” diyen esnaf üzerinden gelen eleştirilere cevap verdi. İktidar cephesinin yönelttiği eleştirilere karşı HDP’ye yüklenerek cevap veren Akşener, “Neymiş nasıl olur da burası Kürdistan dermiş. Niye şaşırıyorsunuz muhteremler? Neye şaşırıyorsunuz! Bu kişi bir HDP çalışanı. Biz aylardır ne diyoruz, HDP’yi PKK’nın yanında konumlandırıyoruz. HDP, PKK ile arasına mesafe koymalıdır diyoruz” dedi.

“HDP tam da halkın içine konumlanmıştır”

Akşener’in hedef gösteren açıklamalarına HDP’nin grup toplantısında konuşma yapan HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar cevap verdi. “HDP tam da halkın içine konumlanmıştır” diyen Sancar’ın ifadeleri şöyle:

HDP’yi bilmem nereye konumlandıranlara da hatırlatalım. HDP tam da halkın içine konumlanmıştır. HDP umut adresi olmaya konumlanmıştır. HDP eşit ortak yaşam, demokratik gelecek ve özgürlük hedefine konumlanmıştır. Anlatacak hikayesi kalmayanlar, biraz önce de söyledim, hemen eski düzenin ve bu düzenin en amansız temsilcisi olan bugünkü iktidarın güvenli gölgesine sığınıyorlar ama unutuyorlar bu gölgenin herhangi bir güven sağlayacak bir gücü kalmamıştır. Eğer iktidarın gölgesi bir kurtarıcı olsaydı, o önce bu iktidarı kurtarırdı. Oysa görüyoruz ki iktidar her gün daha fazla çöküyor, halkın desteğini kaybediyor, bir bütün olarak kaybediyor. Kim ki boş sözlerle HDP’ye saldırmak adına iktidarın diline ve politikalarına yanaşırsa aynı kaderi paylaşacaktır. Yani karanlık bir kuyuya giden yolda yürümeye hız verecektir. Ve o karanlık kuyuya düştüklerinde her şeyin çok geç olduğunu fark edeceklerdir. Çünkü çürüyeceklerdir, çünkü unutulacaklardır. Halkın hafızası bu toplumun hafızası umudu istiyor, demokrasi istiyor, özgür ve eşit bir yaşamı istiyor, refah istiyor. Yeniden bu boş söylemlere başvurmanın, medet ummanın tek adı vardır: Acizlik. İktidar ne kadar acizse HDP’ye iktidarın diliyle saldıranlar da o kadar acizdir!

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur