MGK Bildirisi’nde ilginç tehdit vurgusu: “Geçinemiyoruz” diyen halkın isyanından mı korkuyorlar?

MGK toplantısının ardından yayımlanan MGK Bildirisi’nde halkı derin bir yoksulluğa iterek büyük tepkiye neden olan ekonomi politikalarının karşılaşabileceği “sınama ve tehditler”in değerlendirildiği ifadesi dikkat çekti

MGK Bildirisi’nde ilginç tehdit vurgusu: “Geçinemiyoruz” diyen halkın isyanından mı korkuyorlar?

Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Milli Güvenlik Kurulu toplantısının ardından yayımlanan MGK Bildirisi’nde halkı derin bir yoksulluğa iterek büyük tepkiye neden olan ekonomi politikalarının karşılaşabileceği “sınama ve tehditler”in değerlendirildiği ifadesi dikkat çekti.

Anadolu Ajansı’nın haberinde yer verilen bildirinin ilgili bölümü şöyle:

Türkiye’nin inşa ettiği sağlam altyapı üzerinde, hedeflerine uygun şekilde yatırım, üretim, istihdam ve ihracat odaklı ekonomi politikalarını hayata geçirme sürecinde karşılaştığı ve karşılaşabileceği sınamalar ve tehditler değerlendirilmiş, Cumhuriyetimizin 100. yılına her alanda olduğu gibi, iktisadi olarak da güçlü şekilde ulaşma kararlılığı teyit edilmiştir. Kuzeydeki komşularımız arasındaki anlaşmazlıkların, uluslararası hukuk ve toprak bütünlüğüne saygı çerçevesinde çözülmesinden yana olduğumuz belirtilmiştir. Libya’daki seçimlerin hukuka uygun şekilde ve sükünet içinde gerçekleştirilebilmesi için tek taraflı adımlardan kaçınılması gerektiği belirtilmiştir. (Libya’daki seçimler) Uluslararası toplum, süreci kendi menfaatleri uğrunda istismar eden aktörlere karşı durmaya çağrılmıştır.

Sendika.Org                                                                                                           

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur