Mersin’de kaybolan #Müslüme’nin cansız bedeni bulundu

Mersin'de 10 Kasım günü kaybolan 3 yaşındaki Müslüme'nin cansız bedenine ulaşıldı

Mersin’de kaybolan #Müslüme’nin cansız bedeni bulundu

Mersin’de 10 gün önce kaybolan ve kendisinden bir daha haber alınamayan 3 yaşındaki Müslüme Yağal’ın cansız bedeni bulundu. Müslüme’nin ölüm nedenine ilişkin ekiplerin olayla ilgili çalışması sürüyor.

Kış mevsimini geçirmek için Mersin’in Gülnar ilçesine bağlı Yanışlı Mahallesi’ne göçen Sarıkeçili yörüklerden Yağal ailesi, 10 Kasım’da konaklayacakları çadırı kurduktan sonra saat 17.00’de kızlarının kaybolduğunu fark etti. Müslüme’yi bulamayan ailesi, karakola başvuru yapmıştı.

Kayıp kız çocuğunun cesedi, ormanlık alanda bulundu

Kayıp kız çocuğunun cesedi, çadır kurulan bölgeye uzak bir mesafedeki ormanlık alanda bulundu. İhlas Haber Ajansı’na göre kaybolduğu çadırdan 3 kilometre uzağında bir çoban tarafından bulundu. DHA’nın haberine göre, 7 kilometre uzaklıktaki Karaağaç’ta, çalılıkların arasında bulunan Müslüme’nin cansız bedeni, olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmasının ardından alınıp, otopsi için Adli Tıp Kurumu’na götürüldü.

Ne olmuştu?

Sarıkeçili yörükler, kışı geçirmek için Mersin’in Yanışlı bölgesine geldi. Burada 10 Kasım’da çadır kuran 7 çocuklu Mehmet Yağal ve Selvi Yağal çiftinin 3 yaşındaki kızları Müslüme, aynı gün saat 17.00 sıralarında bisikletiyle oynarken ortadan kayboldu. AFAD, itfaiye, jandarma, komando ve belediye ekiplerinin katıldığı çalışmalara bölge sakinleri de destek verdi

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur