Lüleburgaz’da kadın cinayeti: Selçuk Gezici bıçakla saldırdığı İlknur Gökay Tuncel’i katletti

Lüleburgaz'da belediye işçisi İlknur Gökay Tuncel, işten çıkıp evine yürüdüğü sırada kendisini takip eden Selçuk Gezici'nin bıçaklı saldırısına uğradı. İlknur Gökay Tuncel kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi

Lüleburgaz’da kadın cinayeti: Selçuk Gezici bıçakla saldırdığı İlknur Gökay Tuncel’i katletti

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde bıçaklı saldırıya uğrayan İlknur Gökay Tuncel yaşamını yitirdi.

Lüleburgaz Belediyesi’nde Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nde çalışan ve DİSK/Genel- İş Sendikasına üye olan Tuncel, Fatih Caddesi’nde yürüyerek evine giderken Selçuk Gezici’nin kendisini takip ettiğini fark etti. Koşarak bir apartmana sığınmaya çalışan Tuncel, Selçuk Gezici’nin bıçaklı saldırısında ağır yaralandı.

Selçuk Gezici ardından kendisine de aynı bıçakla zarar verdi.

İhbar üzerine bölgeye giden 112 Acil Sağlık ekipleri yaralıları Lüleburgaz Devlet Hastanesi’ne kaldırdı.

Tuncel yaşamını yitirirken, saldırgan Selçuk Gezici ise Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi. İlknur Gökay Tuncel’in ölümü Genel-İş sosyal medya hesabından duyuruldu.

Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, Lüleburgaz Devlet Hastanesi’ne giderek Tuncel’in yakınlarına başsağlığı dileğinde bulundu. Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, belediye personelinin öldürülmesinden büyük üzüntü duyduğunu belirtti. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Gerenli, “İyilik meleği, sevgi dolu, çalışma arkadaşımız İlknur Gökay Tuncel’i hunharca bir cinayet sonucu kaybettik. Bitmek bilmeyen kadın cinayetlerinin ve gencecik kardeşimizin acısını birlikte yaşıyoruz. Yeter artık, bu acıların son bulması için ne gerekiyorsa yapılmalı” dedi.

Lüleburgaz Belediyesi, İlknur Gökay Tuncel için eylemdeydi

DİSK Kadın Komisyonu takipçisi olacaklarını söyledi

DİSK Kadın Komisyonu, Selçuk Gezici tarafından öldürülen DİSK Genel İş üyesi İlknur Gökay Tuncel’in davasının takipçi olacaklarını duyurdu.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur