Kadın Savunması’ndan Kızılay’da 25 Kasım çağrısı: “Dikkat dikkat kadınlar konuşuyor”

Ankara'da Kadın Savunması 25 Kasım öncesinde Kızılay'da Atatürk Bulvarı'nda açıklama yaparak tüm kadınları ve LGBTİ+'ları 25 Kasım'da sokağa çağırdı. Eyleme, çevredeki çok sayıda kişi de alkışlarıyla destekledi

Kadın Savunması’ndan Kızılay’da 25 Kasım çağrısı: “Dikkat dikkat kadınlar konuşuyor”

Ankara’da Kadın Savunması 25 Kasım öncesinde Kızılay’da sokağa çıkarak tüm kadınları ve LGBTİ+’ları 25 Kasım’da sokağa çağırdı. Atatürk Bulvarı’nda Ziraat Bankası önünde toplanan kadınlar bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada şunlar söylendi:

Dikkat dikkat kadınlar konuşuyor. Söyleyecek sözümüz var. Evlerinden, iş yerlerinden, okullardan çıkıp geldik. Pandemi koşullarında hayatımızı kuşatan erkek şiddetine, hayat pahalılığına, işsizliğe direnerek geldik.

Katledilen bütün kadınlar ve lgbti+ için buradayız. Başak Deniz, Çilem Doğan, Hande Kader, Aleyna Çakır, Münevver için buradayız. Eşit ve özgür yaşamak için. Sokaklarda rahatça yürüyebilmek için. Senin, benim, onun için buradayız.

“İstanbul Sözleşmesini yazanlar da uygulatanlar da bizdik”

İstanbul Sözleşmesini yazanlar da uygulatanlar da bizdik. İktidar kadın katili erkeklere haksız tahrik indirimi verirken gerçek adaleti savunanlar bizdik. Sokakta bir kadının çığlığını duyduğumuzda dikkat kesilenler, mahkeme mahkeme erkek şiddetine maruz bırakılan kadınların haklarını arayanlar bizdik.

Şimdi sen de buraya gelemeyen bir kadın için aramıza katıl. Bir kişi daha eksilmemek için el ele sokaklarda direnmeye 25 Kasım’da saat 18.30’da tüm kadınları ve LGBTİ+’ları Sakarya Caddesi’ne bekliyoruz.

Açıklamanın okunmasının ardından Kadın Savunma Ağı, tüm kadınları erkek şiddetine karşı ses çıkarmaya davet etti. Çevrede eylemi izleyenlerin de alkışlarıyla desteklemesinin ardından eylem sonlandırıldı.

Sendika.Org/Ankara

 

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur