İstanbul’da kadınlar 25 Kasım günü Taksim/Tünel’de

25 Kasım Kadın Platformu, "Dayanışmamızla, yan yana, omuz omuza, el ele sokakları dolduracağız yine yeniden 25 Kasım'da" diyerek İstanbul'da 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü'nde saat 19.30'da Taksim/Tünel'de olacaklarını duyurdu

İstanbul’da kadınlar 25 Kasım günü Taksim/Tünel’de

İstanbul’da kadınlar 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’nde her yıl olduğu gibi bu yıl da ülkenin birçok yerinde kitlesel eylem ve etkinlikler düzenlenecek.

İstanbul’da eylemlerin adresi geçmiş yıllarda genellikle İstiklal Caddesi olurken, 25 Kasım Kadın Platformu geçen sene Kadıköy’de bir araya gelmişti. Kadınlar bu sene Taksim/Tünel çağrısı yaptı.

25 Kasım Kadın Platformu’nun çağrısı şöyle:

25 Kasım 19.30’da Taksim/Tünel’deyiz!

Dayanışmamızla, yan yana, omuz omuza, el ele sokakları dolduracağız yine yeniden 25 Kasım’da…

İstanbul Sözleşmesi’nden ilk çekilen ülkede, Türkiye’de kadınlara, lgbti+’lara dönük saldırılar sürerken, mücadelemiz de isyanımız da büyüyor.

Erkek devlet şiddetinden cesaret alarak, başta göçmen kadınlara olmak üzere ırkçı saldırılar, tutuklu siyasi mahkumlara ve ziyaretçilerine çıplak arama ve şiddet, 6284’ü suistimal eden rektör, iktidara yakın isimlerin kadına şiddet failliklerinde cezasızlık, kaybedilen kadınlar, özellikle kadınları daha çok etkileyen, gittikçe artan yoksulluk ve emek sömürüsü, lgbti+’lara dönük nefret söylemleri; bunlara karşılık ise hayatını savunan kadınlara cezalar, müebbet… Bizim bu şiddet düzenine itirazımız var, umudumuz mücadelemizde, birbirimizde.

İsyanımız bitmedi, 25 Kasım’da hep birlikte sokaklardayız.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur