İsmail Saymaz: Reyhanlı’da üç kişinin ölüme neden olan trafik canavarı, cihatçı örgütün lideri çıktı

“Reyhanlı'da 8 Kasım’da bir otomobil, motosiklete çarptı. Genç çift ve bebekleri öldü. Çarpan sürücü Tevfik Şahabettin, Suriye’de çocuk kafası kesen, eşcinselleri yüksekten atan Nurettin Zenki Tugayı lideri çıktı. Meğer yıllardır Reyhanlı’da yaşıyormuş…”

İsmail Saymaz: Reyhanlı’da üç kişinin ölüme neden olan trafik canavarı, cihatçı örgütün lideri çıktı

Gazeteci İsmail Saymaz, Hatay Reyhanlı’da yaşanan ve üç kişinin yaşamını yitirdiği trafik kazasında, fail araç sürücüsünün Nureddin Zengi Tugayı adlı cihatçı örgütün lideri Tevfik Şahabettin olduğunu yazdı.

Saymaz, halktv.com.tr’de bugün (26 Kasım) yayımlanan “Reyhanlı’daki trafik canavarı, Suriyeli cihatçı örgütün lideriymiş” başlıklı yazısında, 8 Kasım’da Antakya’dan Reyhanlı’ya giden bir aracın, kente bir kilometre kala önündeki motosiklete çarptığını ve olayda Hüseyin Gün (28) ile 8 aylık hamile olan eşi Kübra Gün’ün (20) yaşamını yitirdiğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

Motosiklete çarpan aracın sürücüsü Tevfik Şahabettin bu kazayı hafif yaralarla atlattı.

Şahabettin, 1973’te Halep’te doğduğunu, Reyhanlı’da yaşadığını, hayvancılıkla uğraştığını ve evli olduğunu söylüyor.

İfadesinde kazayı şöyle anlatıyor:

“Hızım 80 kilometre civarındaydı. Reyhanlı girişindeki polis noktasına bir kilometre kala sağ şeritten ilerlerken, önümdeki motosiklete çarptım. Ben motosikleti görmedim. Arka lambaları yanmıyordu. Ne kadar sürüklendiğimi bilmiyorum. Aydınlatma yoktu. Alkollü değildim.”

Şahabettin tutuklandı.

Birer gün arayla can veren Kübra ve Hüseyin Gün ile bebekleri ise Beşaslan Köyü’ne defnedildi.

“Koruma zırhı mı var?”

Şahabettin’in avukatına ulaştığını ve dosya hakkında kendisine bilgi vermediğini belirten Saymaz, Şahabattin’in avukatı varken, ölen çiftin ailesinin avukat tutmadığını ve dün (25 Kasım) savcılığın soruşturmaya kısıtlılık kararı getirdiğini belirterek şöyle devam etti:

Günün sonunda, vefat eden Hüseyin Gün’ün kuzeni Volkan Gün’e ulaştım.

Bu kişi, kazanın Allah’ın takdiri olduğunu, sürücüyü tanıdığını, “Savcı gibi sorgu yapmamam” ve olayı kurcalamamam gerektiğini söyledi.

Bu sis duvarının…

Şahabettin’in etrafındaki koruma zırhının sebebi ne? Aslında Suriye’deki eli kanlı Selefi-Tekfirci örgütlerden Nurettin Zenki Tugayı’nın lideri Sheikh Tawfiq Shahabuddin olması mı? Sanırım, öyle.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur