Erdoğan’ın mitingi için işçilere tehdit: “Yanınızda 4 kişiyle gelmezseniz, pazartesi hiç gelmeyin!”

Menemen Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Göksel Arsoy, belediye işçilerini, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Menemen Cumhuriyet Meydanı'nda yapacağı mitinge 4 kişi getirmeleri gerektiğini söyleyerek tehdit etti

Erdoğan’ın mitingi için işçilere tehdit: “Yanınızda 4 kişiyle gelmezseniz, pazartesi hiç gelmeyin!”

Geçtiğimiz günlerde Erdoğan’ın 26 Kasım 2021 (yarın) Menemen’de bir miting düzenleyeceği açıklanmıştı. Menemen Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Göksel Arsoy’un, belediye işçilerini Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşecek mitinge en az dört kişi getirme konusunda tehdit ettiği ortaya çıktı.

İzGazete’den Ümit Kartal’ın haberine göre işçileri Menemen Koyundere Belediye Şantiyesi’ne toplayan Arsoy’un, “Eğer dört kişi getirmeyecekseniz pazartesi işe gelmeyin” diyerek işçileri tehdit ediyor.

Ayrıca Menemen Belediye Başkan yardımcılarının da işçileri arayarak bu kapsamda tehdit ettiği iddia edildi.

CHP Menemen’den açıklama

Cumhuriyet Halk Partisi Menemen İlçe Başkanlığı ise konuya yönelik şu açıklamayı yaptı:

AKP’li Menemen Belediyesi; “TEHDİTLİ KATILIM ÇAĞRISI” ile KORKU saçtı! Menemen Belediyesi idarecileri; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Izmir ve Menemen programına katılım çağrısıyla sınırları zorlayan bir tutum sergilemiş; savurdukları tehditler, işi çığrından çıkarmıştır. Her personele; kendilerinin yanı sıra TC kimlik numaralarını önceden vermek suretiyle 4 kişi daha getirme zorunluluğu dayatan; bununla kalmayıp gelmeyenlerin ve sözünde durmayanların işlerine son verileceği gözdağını veren bu zihniyeti şiddetle kınıyoruz!

Ekmek, aş, iş korkusu salarak olmaz

Programlarının coşkulu geçmesi arzularını anlayabiliriz. Ancak; insanları ekmekleri, aşları, işleri ile tehdit ederek zorlamalarını anlamak mümkün değildir! Siyaset ve yöneticilik ahlakıyla; hatta insanlıkla bağdaşmayan bu tehditkarlığı kabul etmiyoruz. Demokrasi ve milli irade çığırtkanlığı yaparken, bunlara tezat yaklaşımlar sergiledikleri ortadadır! İşçi arkadaşlarımızın üzerinde kurdukları bu baskıyı derhal kaldırmalıdırlar!

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur