DİSK çok sayıda şehirde sokakta: “Artık yeter, geçinmek istiyoruz”

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu "Artık yeter, geçinmek istiyoruz" çağrısıyla çok sayıda şehirde sokağa çıktı

DİSK çok sayıda şehirde sokakta: “Artık yeter, geçinmek istiyoruz”

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), zamlara ve kurdaki ani yükselişin ardından “Artık yeter geçinmek istiyoruz” sloganıyla çok sayıda kentte sokağa çıktı. 25 Kasım Perşembe günü 8, Cuma günü ise 10 kentte kitlesel basın açıklamaları ile AKP iktidarı istifaya çağrılacak.

DİSK: “GEÇİNMEK İSTİYORUZ… KARA KIŞI İŞÇİ BAHARINA ÇEVİRELİM”

İzmir

Basmane Meydanı’nda düzenlenen açıklamaya İzmir’in Gaziemir, Buca, Karabağlar, Konak ve daha birçok ilçesinden işçiler katılırken, çeşitli siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları da işçilerin eylemine destek verdi. “Emeğimizi ve memleketimizi savunmak için omuz omuza, artık yeter, geçinmek istiyoruz” yazılı pankart taşınan açıklamada, sık sık “Şalter inecek bu iş bitecek”, “Hükümet istifa”, “AKP mezara halk iktidara” ve “Direne direne kazanacağız” sloganları atıldı.

Hatay

Hatay’da Uğur Mumcu Meydanı’nda bir araya gelen DİSK’li işçiler, “Dövizden size ne diyorlar. Bizim aklımızla dalga geçmeyin! Biz TL kazanıyoruz, döviz kuru arttıkça iğneden ipliğe her şeye zam geliyor. TL değer kaybettikçe her gün yoksullaşıyoruz” açıklamasında bulundu.

Antalya

Antalya’da DİSK’li işçiler Attalos Meydanı’ndan seslenerek, “Biz ayrıcalıklı 3-5 müteahhit şirket değiliz. Döviz geliri garantili ihaleleri biz almadık.  Ülkenin kaynaklarını ucuza kapatan petrol prensleri kazanıyor. Ama TL değer kaybettikçe, bizim emeğimiz ucuzluyor” dedi.

Eskişehir

DİSK Eskişehir Bölge Temsilciliğinin çağrısıyla işçiler Ulus anıtı önünde buluştu: Ülkeyi yönetenler Türk Lirasının değer kaybetmesi ile övünüp buna “kurtuluş savaşı” diyorlar. Oysa paramız değer kaybettikçe bu ülke daha yoksul ve daha bağımlı hale geliyor

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur