Boğaziçi Üniversitesi’nde akademisyenler nöbetlerinin 218. gününde

Boğaziçi Üniversitesi akademisyenleri her iş günü olduğu gibi bugün de #KabulEtmiyoruzVazgeçmiyoruz diyerek arkalarını 218. kez rektörlük binasına döndüler. Akademisyenler nöbet boyunca ellerinde “Kabul etmiyoruz, vazgeçmiyoruz” yazan dövizler ile üzerinde "Can Candan yalnız değildir" yazan fotoğrafları taşıdılar

Boğaziçi Üniversitesi’nde akademisyenler nöbetlerinin 218. gününde

Fotoğraf: Özcan Vardar

Boğaziçi Üniversitesi’nde kayyum rektör Melih Bulu’nun görevden alınmasının ve yerine Naci İnci’nin atanmasının ardından Boğaziçili akademisyenlerin nöbet eylemleri sürüyor.

Boğaziçili akademisyenler, bugün (24 Kasım) direnişin 325’inci, nöbetin 218’inci gününde bir kez daha “Kayyumluk” binasına sırtlarını döndü. Akademisyenler nöbetlerinin 218. gününde de “Kabul etmiyoruz, vazgeçmiyoruz” dedi.

Boğaziçi Üniversitesi akademisyenleri ayrıca bugün bir açıklama yayımlayarak özgür, özerk ve demokratik üniversite idealine inanan herkesi, ülkenin gençlerinin geleceğine sahip çıkmak için yarın (25 Kasım) saat 10.00’da Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’nde görülecek ve 51 öğrencinin yargılanacağı davaya katılmaya çağırdı. Öğrencilerine yönelik yargılamaların ve tutuklamaların sadece Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerini değil tüm ülke gençliğini korkuyla sindirmeyi amaçladığını belirten akademisyenler, yayımladıkları çağrı metninde öğrencileri Enis Berke Gök ve Caner Perit Özen’in de 6 Ekim’den beri tutuklu bulunduklarına dikkat çektiler.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur