Bartın Kadın Platformu’ndan katledilen Azize Gülmez’in ailesine ziyaret

Fındık fabrikasında çalışan Azize Gülmez, Ercan Özkavlak adlı erkek tarafından öldürülmüştü. Katil, Azize Gülmez'i korumaya çalışan depo çalışanı Emrullah Yıldız’ı da ağır yaralamıştı. Bartın Kadın Platformu, Azize Gülmez'in ailesine taziye ziyareti yaptı. Kadınlar, yaralı kurtulan Emrullah Yıldız'ın da durumunun takipçisi olacaklarını söyledi

Bartın Kadın Platformu’ndan katledilen Azize Gülmez’in ailesine ziyaret

Bartın Kadın Platformu, katledilen Azize Gülmez’in ailesine taziye ziyareti yaparak tüm süreçte dayanışma halinde olacaklarını paylaştı.

9 Kasım günü akşam saatlerinde Bartın’ın Karasu köyünde Ercan Özkavlak, fındık deposunda çalışan bir süre önce ayrıldığı kız arkadaşı Azize Gülmez ile telefonda tartıştı. Depoya gelen Ercan Özkavlak, Azize Gülmez ile konuşmak istedi. Yaşanan tartışma sırasında Özkavlak, tabancasını ateşleyerek Gülmez’e doğru 2 el, kendisine engel olmak isteyen depoda çalışan Emrullah Yıldız’a ise 3 el ateş etti. Azize Gülmez kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Azize Gülmez, köy meydanında kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Tutuklandı

Jandarmanın gözaltına aldığı Ercan Özkavlak’ın, karakoldaki ifadesinde, “Azize ile 2-3 yıllık gönül ilişkimiz vardı. Kendisiyle sorunlarımız vardı. Ben de orada çalışan Emrullah Yıldız’la ilişkisi olduğunu hissediyordum. İş yerine konuşmaya gittim. Öldürmek için gitmemiştim. Her şey bir anda oldu” dediği öğrenildi. 10 Kasım günü Ercan Özkavlak, çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından “kasten öldürme” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kadınlar aileyi ziyaret etti

Bartın Kadın Platformu, bugün (19 Kasım) katledilen Azize Gülmez’in ailesine taziye ziyareti yaptı. Kadınlar, dayanışma halinde olacaklarını paylaşarak yaralı kurtulan Emrullah Yıldız’ın durumunun da takipçisi olacaklarını söyledi.

Kadınlar ayrıca 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’nde düzenlenecek etkinlikleri Azize Gülmez’e adadıklarını açıklayarak sosyal medyada duyurdu.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur