Avcılar’da bir erkek evini yakıp silahla intihar etti: Eşi ve çocuğu yaralı kurtuldu

Avcılar'da Hasan Akay isimli bir erkek karısı ve çocuğuyla birlikte içinde bulundukları evi yaktı. Eşi ve çocuğu balkondan yan komşuya geçip hayatlarının kurtarırken, içeride kalan Hasan Akay ise kapıyı üstüne kilitleyerek silahla intihar etti

Avcılar’da bir erkek evini yakıp silahla intihar etti: Eşi ve çocuğu yaralı kurtuldu

İstanbul’un Avcılar ilçesinde Üner Sokak’ta dün (21 Kasım) akşam saatlerinde 5 katlı binanın 5. katında yaşayan Hasan Akay isimli erkek, önce evi yaktı, sonra intihar etti.

Avcılar’da Hasan Akay isimli bir erkek karısı ve çocuğuyla birlikte içinde bulundukları evi yaktı. Bu sırada dumandan etkilenen eşi ve çocuğu balkondan yan komşuya geçip hayatlarının kurtarırken, içeride kalan Hasan Akay ise kapıyı üstüne kilitleyerek silahla intihar etti

İtfaiye ekipleri dairede duman tahliyesi yaparak yangını büyümeden kontrol altına aldı. Sağlık ekipleri dumandan etkilenen kadın ve çocuğu yapılan ilk müdahalenin ardından ambulansla hastaneye kaldırdı. Ekiplerin yaptığı incelemelerde Hasan Akay, içeride ölü olarak bulundu.

Olayın yaşandığı sokakta oturan Muhammet Gella, İHA’ya konuşarak “Adam alkollüydü. Cinnet geçirdi. Karısı ve çocuğu yan komşuya geçti. Adam kapıyı kilitledi. Cinnet geçirdiği için kendi kafasına sıktı” dedi. Yaşanan olayda hayatını kaybeden şahıs Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Kadın ise baş şüpheli olarak hastanedeki işlemlerinin ardından Gayrettepe Polis Merkezi’ne götürülürken yakınlarından öğrendiğimiz bilgiye göre gün içinde mahkemeye sevk edilecek.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur