Antalya Kadın Platformu’ndan, 25 Kasım’da gece yürüyüşü çağrısı: “Yoksulluğa, şiddete karşı alanlardayız”

Antalya Kadın Platformu, 25 Kasım Uluslararası Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü programını açıkladı

Antalya Kadın Platformu’ndan, 25 Kasım’da gece yürüyüşü çağrısı: “Yoksulluğa, şiddete karşı alanlardayız”

Antalya Kadın Platformu 25 Kasım Uluslararası Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü etkinliklerine ilişkin Antalya programını basınla paylaşarak 25 Kasım çalışmalarına başladı.

Antalya Kadın Platformu adına açıklama yapan Bilgesu Yurdakul, 25 Kasım’ın tarihsel öneminden bahsederek, şunları söyledi:

Gördük ki İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçildiğinde cinayetler, eşitsizlikler, şiddet iddia edildiği gibi azalmadı, aksine daha fazla dozajı ve sayısı artarak devam etti. Biz 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’nde de, diğer günlerde de tüm bunları ve nedenleri ifşa etmekten vazgeçmeyeceğiz.

Ayrıca hak arama eylemlerinde polisin orantısız şiddetini, kadın mücadelesi yürüten kadın siyasetçilere gözaltı ve tutuklamaları, yaşamını savunan kadınların cezalandırılmasını, kadını öldüren erkeğin cezasının hafifletilmesini ve serbest yargılanmasını da kabul etmiyoruz. Kadınları devletin, toplumsal baskıların, sermayenin sınırladığı bir yaşam alanına sığdıramazsınız. Tüm yaşam alanlarındayız.

İnsanca yaşama haklarımızın tamamını istiyoruz ve birlikte mücadele ile büyüyerek alacağız. Bilinmelidir ki, biz kadınlar;

Devletin bizi yok sayan, kadın düşmanı politikalarına ve erkek şiddetine karşı sessiz kalmıyor; sözümüzü söylemek mücadelemizi büyütmek için sokağa çıkıyoruz! Emeğimize, bedenimize ve kimliğimize sahip çıkmak için; sömürüye, milliyetçiliğe, militarizme, homofobiye ve savaşa karşı kadınların mücadelesini ve dayanışmasını yükseltmek için alanlara çıkıyoruz.

Şiddetsiz bir dünya talebimizi daha güçlü haykırmak için bütün kadınların sesini, sesimize katmaya çağırıyor, Eşit ve Özgür yaşamı birlikte örelim diyoruz.

Program şöyle açıklandı:

  • 19 Kasım 2021 Cuma saat: 13.00 Tutsak Kadınlara Kart Atma Eylemi.
  • 21 Kasım 2021 Pazar saat: 19:00 Sinema gösterimi
  • 25 Kasım 2021 Perşembe saat: 19.30 Gece Yürüyüşü ve Basın açıklaması.
  • 27 Kasım 2021 Cumartesi saat: 15.00 Miting

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur