Ankara’da tacize engel olmaya çalışırken bıçaklanan Haydarcan Kılıçdoğan, yaşamını yitirdi

Ankara Batıkent'te Pazar günü (31 Ekim) Haydarcan Kılıçdoğan isimli 28 yaşındaki yurttaş Batıkent Meydan'da yürüdüğü sırada uyuşturucu madde almış bir grup erkeğin 13-14 yaşlarındaki kız çocuklarını taciz ettiğini fark edince engel olmaya çalıştı. Tacizci grup Kılıçdoğan'ı altı yerinden bıçakladı. Ağır yaralanan Kılıçdoğan hastaneye kaldırıldıysa da bugün yaşamını yitirdi

Ankara’da tacize engel olmaya çalışırken bıçaklanan Haydarcan Kılıçdoğan, yaşamını yitirdi

Ankara Batıkent’te Pazar günü (31 Ekim) Haydarcan Kılıçdoğan isimli 28 yaşındaki yurttaş Batıkent Meydan’da yürüdüğü sırada uyuşturucu madde almış bir grup erkeğin 13-14 yaşlarındaki kız çocuklarını taciz ettiğini fark edince engel olmaya çalıştı. Kılıçdoğan, gruba kızların rahatsız olduğunu ve yapmamalarını söyleyince Kılıçdoğan’la grup arasında tartışma çıktı.

Tacizci grup Kılıçdoğan’ı altı yerinden bıçakladı. Ağır yaralanan Kılıçdoğan hastaneye kaldırıldıysa da bugün yaşamını yitirdi.

Son yıllarda şiddet vakalarında artış var

Batıkent, Ankara içinde bu tür şiddet vakalarının nispeten daha az olduğu bir yer olmasına rağmen son birkaç yılda bu durum değişti. Geçtiğimiz yıl uyuşturucu satan çetelerin parklardaki aktifliğinin artmasıyla birlikte parklarda gençler arasında borç ya da uyuşturucu yüzünden yaralamalar ve cinayetler yaşanmaya başlandı. Bu duruma karşı Batıkent halkı ses çıkarmaya, parklarda eylem yapmaya çalıştığında da karşısında Ankara polisini bulmuştu.

Batıkent halkı şiddetin, semtlerinde bu kadar “olağanlaşmasından” şikayetçi. En son gerçekleşen Kılıçdoğan’ın ölümü de Batıkent halkının tepkisini çekti.

“Haydarcan’a ve Batıkent’e sahip çıkıyoruz”

Haydar Can Kılıçdoğan, yarın (3 Kasım) 12.00’de Batıkent Cemevi’nde (Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Yenimahale Şubesi) son yolculuğuna uğurlanacak. Batıkent halkı da Kılıçdoğan’ın öldürüldüğü yerde “Haydarcan’a ve Batıkent’e sahip çıkıyoruz” diyerek eylem yapacak.


Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur