AKP’li Savcı Sayan ve korumaları işçilere saldırdı: “Sevgi yolu çamur olmuş”

AKP'li Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan ve korumalarının TOKİ şantiyesinde çalışan işçileri saldırdı. İşçilerden Vesim Atılmış "Sevgi yolu çamur olmuş diye şiddet uyguladılar" dedi

AKP’li Savcı Sayan ve korumaları işçilere saldırdı: “Sevgi yolu çamur olmuş”

AKP’li Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan ve korumaları Fırat Mahallesi’ndeki TOKİ inşaatı şantiyesinde çalışan işçilere saldırdı. Darbedildiğini söyleyen işçilerden Vesim Atılmış, “Sevgi yolu çamur olmuş diye şiddet uyguladılar” dedi.

Mezopotamya Ajansının aktardığına göre, AKP’li Sayan ve korumaları, TOKİ inşaatı alanında, üstlenici firmanın belediye tarafından yapılan yaya yolundan araç geçirdiği iddiası üzerine bölgeye giderek incelemelerde bulundu. Yolu taşıtların kullanmasına tepki gösteren Sayan, inşaatta çalışmaları durduracağını para ceza kesileceğini söyledi. Sayan’ın işçilere “Sen İstanbul’da bunu yaparsan seni asarlar” dediği ve inşaat alanında sondaj vurulmasına da tepki gösterdiği belirtildi. Daha sonra iddiaya göre Sayan ve korumaları şantiyedeki işçilere saldırdı.

“Belediye başkanı formenimize saldırdı”

Savcı Sayan ve işçiler arasındaki tartışmayı ve yaralı bir işçinin anlatımlarını içeren videolar sosyal medyada paylaşıldı. Görüntülerde, yüzüne darbe aldığı görülen işçi, Sayan ve korumalarının kendisine ve formenine şiddet uyguladığını söylüyor. Videodaki işçi “Ben şantiyede çalışan bir işçiyim. Belediye Başkanı buraya geldi, bir şeyler sordu, ben de insan gibi cevap verdim. Ondan sonra yanındaki korumaları bana saldırdı. Belediye Başkanı da formenimize saldırdı, birer tokat vurdu. Ben insan gibi davrandım. Kötü bir şey demedim” diyor

Uğradığı saldırı sonrası hastaneye giderek darp raporu alan Atılmış, kendisini darp eden Sayan ve korumaları hakkında Ağrı Savcılığına suç duyurusunda bulundu.

“Sevgi Yolu çamur olmuş diye şiddet uyguladılar”

Gazete Duvar’dan Fırat Bulut’un haberine göre burnu ve dişi kırılan işçilerden Vesim Atılmış, “Sevgi yolu çamur olmuş diye şiddet uyguladılar” dedi.

Ağrı Devlet Hastanesinden taburcu olduktan sonra konuşan Atılmış, “İl dışındaki bir hastaneye gidip tedavi olacağım. Belediye Başkanı oraya geldiğinde ben sadece ‘Başkanım bizim su saatimiz var, aylık 600, 700 TL para veriyoruz ‘dedim, ondan sonra bir şey görmedim. Başkanın yanındakiler bana saldırdı. Savcı Sayan da formenimize tokat attı” dedi.

Şikâyetçi olduklarını ancak karşı taraftan henüz kimsenin gözaltına alınmadığını aktaran Atılmış, “Hastanede polis geldi şikâyetçi olduk, karakola götürüp ifademi aldılar. Eğer bir insan işçiyse emekçiyse, üstü başı çamur içindeyse o işçiye el kaldırılmaz. Benim oyumla, sizin oyunuzla belediye başkanı olan biri böyle yapamaz. O, bir kelimesi ile yanındakileri durdurabilirdi. Ama bunu yapmadı üstelik kendisi de formenimize tokat attı” dedi.

Kan boğazına kaçtığı için konuşamadığını söyleyen Atılmış, “Dün geceden beri kan durmadı. Konuşmakta güçlük çekiyorum. Bana dört kişi saldırdı. Sevgi yolu çamur olmuş, kepçe gidip gelmiş bozulmuş bahanesiyşe bize şiddet uyguladılar” dedi.

“Kapatalım bu konuyu”

Olayın üstünün kapatılmak istendiğini de söyleyen iki çocuk babası Atılmış, “Karşı taraftan Cezmi Ulutaş beni Messenger’dan aradı, ‘İstersen kapına geleyim beni öldür’ diyor. Bana ilk o vurdu. Onun dışında da aramışlar, ‘Halledelim, kapatalım gitsin bu konuyu’ demişler. Kimin aradığını bilmiyorum” ifadelerini kullandı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur