Yetkin: “Kılıçdaroğlu’nun bürokrasi çıkışı, Erdoğan’ın nasırına basıp yanlış yaptırmayı da amaçlıyor”

“Erdoğan’ın ilk yanıtı sert olsa da şimdilik dudağını ısırdığını gösteriyor. Ama Kılıçdaroğlu’nun, adeta 18 Ekim tarihini milat sayarak -tabii iktidara gelmesi halinde- saati işleteceğini söylemesi daha önce pek örneği görülmemiş hamlelerinden biridir. Sonuçlarını uygulamada ve anketlerde göreceğiz”

Yetkin: “Kılıçdaroğlu’nun bürokrasi çıkışı, Erdoğan’ın nasırına basıp yanlış yaptırmayı da amaçlıyor”

Gazeteci-yazar Murat Yetkin, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun bürokratlara yaptığı çağrı ve devamında Tayyip Erdoğan’dan gelen sert karşılığı değerlendirdiği yazısında, kavganın arka planında iki yılı bulan birikimin olduğunu dikkat çekti.

2019 yerel seçimlerinin dönüm noktası olduğunu vurgulayan Yetkin’e göre, CHP’nin İstanbul ve Ankara başta olmak üzere önemli büyükşehir belediye başkanlıklarını alması, “Erdoğan’ın 2002 seçimlerinden beri sürdürdüğü yenilmezlik görüntüsüne hasar verdi.”

Bu dönemde kimi vicdani nedenlerle, kimi de ilerde iktidarın değişmesi ihtimalini göze alan kamu çalışanları sayesinde kamu bürokrasisinde sızıntıların yaşandığını hatırlatan Yetkin, “Hükümet kontrolü dışındaki medya ve muhalefet partileri adaletsizlikleri daha yüksek sesle dile getirmeye başladı. Anketlerde AK Parti ve MHP’nin gerilemeye başlaması, kamu çalışanlarının bir kısmında geleceğini sağlama alma eğilimine yol açtı. Zaten Erdoğan’ın az önce bir kısmını verdiğim konuşmasında özellikle şikâyet ettiği iki nokta CHP’li belediyeler ve anketler oldu; bu konuların aklını kurcaladığı belliydi” ifadelerini kullandı.

“Kılıçdaroğlu’nun bürokrasi çıkışı, Erdoğan’ın nasırına basıp yanlış yaptırmayı da amaçlıyor” diyen Yetkin, devamla şunları kaydetti:

Erdoğan’ın nasırına basıp yanlış yaptırmayı da amaçlıyor. Erdoğan’ın ilk yanıtı sert olsa da şimdilik dudağını ısırdığını gösteriyor. Ama Kılıçdaroğlu’nun, adeta 18 Ekim tarihini milat sayarak -tabii iktidara gelmesi halinde- saati işleteceğini söylemesi daha önce pek örneği görülmemiş hamlelerinden biridir. Sonuçlarını uygulamada ve anketlerde göreceğiz.

Murat Yetkin’in, yetkinreport.com’da yayımlanan “Erdoğan-Kılıçdaroğlu Bürokrasi Kavgası ve Arka Planı” başlıklı yazısını okumak için tıklayın!

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur