Siyasi cinayet şebekesi MHP’nin lideri Bahçeli’den ironik çıkış: “Korku edebiyatını bırak, siyasi cinayet işlenebilir masallarını geç”

Bahçeli'nin "Siyasi cinayet işlenebilir masallarını geç" sözleri özellikle ironik. 1970'lerde aydınları, sendikacıları, üniversiteli gençliği, Alevileri ve muhalif siyasileri hedef alan pek çok cinayet ve katliamda doğrudan yer alan MHP, bu geleneği geçmişte bırakmadı. Partinin mevcut yönetiminde de sabık katiller ve azmettiriciler önemli yer tutuyor

Siyasi cinayet şebekesi MHP’nin lideri Bahçeli’den ironik çıkış: “Korku edebiyatını bırak, siyasi cinayet işlenebilir masallarını geç”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alarak “Korku edebiyatını bırak. Siyasi cinayet işlenebilir masallarını geç. Bir şey bilip söylemiyorsan adam değilsin” dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Mersin ziyaretinde, Tayyip Erdoğan’ın iktidardan gitmemek için her yolu deneyeceğini savunarak, “Siyasi cinayetler kaygım var” demişti. Kılıçdaroğlu’nun bu sözleri Erdoğan’ın AKP Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda muhalefeti hedef alan “Ülke yönetimine talip olmaktan vazgeçmelerinin kendileri için daha iyi olacağını hatırlatmak istiyoruz” sözlerinin ardından gelmiş, İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın da Sözcü gazetesinde yer alan bir söyleşisinde “siyasi suikastler yapılacağı yönünde bizim da aldığımız duyumlar var” diyerek tartışmayı sürdürmüştü.

Muhalefetten gelen bu açıklamalar karşısında Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun taarruza geçerek, “siyasi cinayet” iddialarını ortaya atanların “korku iklimi oluşturmaya çalıştığını” savunmuş, iddia sahiplerini ellerindeki belgeleri savcılara iletmeye çağırmıştı. Bahçeli de grup toplantısında Altun’un sözlerini tekrarlamış oldu.

Erdoğan ateşliyor

Kontrgerilla ilişkilerinden tasfiye edildikten sonra iktidarı hedef alan ifşaatlara başlayan Sedat Peker’in gündeme getirdikleri üzerinden tartışmalar başladığında eski MİT Kontrterör Daire Başkanı Mehmet Eymür, İsmail Saymaz’ın Sözcü’deki 18 Mayıs tarihli köşesinde aktardığı “Bu gidişin sonu siyasi cinayetlerdir” sözü ile riske dikkat çekmiş ancak iktidar kanadından güven telkin etmekten çok şüpheleri büyüten tutumlar sergilenmişti.

İyi Parti lideri Meral Akşener’in Rize’de sataşma ve fiziki saldırı girişime uğraması karşısında Erdoğan’ın ağzından “Bunlar daha iyi günleriniz! Durun bakalım, başınıza daha neler gelecek?” sözleri çıkmıştı.

Bahçeli’nin partisi bir siyasi cinayet şebekesi

Bahçeli’nin “Siyasi cinayet işlenebilir masallarını geç” sözleri özellikle ironik. 1970’lerde aydınları, sendikacıları, üniversiteli gençliği, Alevileri ve muhalif siyasileri hedef alan pek çok cinayet ve katliamda doğrudan yer alan MHP, bu geleneği geçmişte bırakmadı.

MHP’nin Mart 2021’de Devlet Bahçeli liderliğinde oluşturulan yeni Merkez Yönetim Kurulu’nda pek çok siyasi cinayetin faili de boy gösteriyor. Hakan Yurdakuler’in katili Davut Haskırış, savcı Doğan Öz’ün ve Bahçelievler Katliamı’nda katledilen 7 TİP’li gencin katillerinden İbrahim Çiftçi, isimleri Kemal Türkler cinayetine ve 2006’daki Danıştay saldırısına karışan Tamer Osmanağaoğlu ve Tarkan Toper de MHP MYK’de yerini aldı. Listenin başında, son dönemde hedef gösterdiği gazetecileri sokak çetelerine dövdüren Semih Yalçın, devamında da hedef gösterme, tehdit, çetecilik ve katilleri savunma ile kendinden söz ettiren isimler yer alıyor.

MHP ne olduğunu gizlemiyor: MYK dedikleri bir faşist cinayet şebekesi

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur