Şenyaşar ailesinin Adalet Nöbeti 224 gündür sürüyor

Adalet Nöbeti’ni 224 gündür sürdüren Şenyaşar ailesi adına konuşan Ferit Şenyaşar, “Davamız artık münferit bir dava değil, bütün toplumun davası” dedi

Şenyaşar ailesinin Adalet Nöbeti 224 gündür sürüyor

AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşini ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde başlattığı Adalet Nöbeti 224’üncü gününde devam ediyor. Sabahın erken saatlerinde “Şenyaşar Ailesi Adalet Köşesi” olarak adlandırılan alana gelen anne ve oğlu, “Sadece adalet istiyoruz” yazılı dövizlerle nöbet başlattı.

“Bütün toplumun davası”

Adalet Nöbeti’nin geldiği aşamayı değerlendiren Ferit Şenyaşar, “Adliye önünde adalet mücadelemiz 224’üncü gününde, zulüm altında devam ediyor. Haklı bir davamız var. Devlet hastanesinde üç insan katledildi. Dava üzerinde siyasi bir el olduğunu artık herkes biliyor. Katliamı yapan milletvekili ve ailesi korunuyor. Bu davamız artık münferit bir dava değil, bütün toplumun davası” dedi.

“Bu adaletsizlik bir an önce bitmeli”

Adalet Nöbeti’nin 222’nci gününde Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ile görüştüklerini hatırlatan Şenyaşar, “Babacan bize hukuki olarak davanın takipçisi olacaklarını söylediler. Her türlü yardımı sunacaklarını belirttiler. Aynı desteği siyasi parti ayrımı yapmadan herkesten bekliyoruz. Bu adaletsizliğin bir an önce bitmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“Korktukları için davamızı ekranlara taşımıyorlar”

Adalet mücadelesine başladıklarından bu yana iktidara yakın olan medyanın kendilerini görmezden geldiğinin altını çizen Şenyaşar, sözlerini şöyle sürdürdü:

Bütün toplum davayı takip ediyor. İktidarın baskısı altında olmayan medya her gün haber yapıyor. Ancak ana akım medya siyasi baskı altında olduğu için 224 gündür bizi görmezden geliyor. Korktukları için davamızı ekranlara taşımıyorlar. Korkmasınlar, gelsinler bu adaletsizliği birlikte ortadan kaldıralım.”

“Hukuk devleti işlemiyor”

Şenyaşar ailesinin sosyal medya hesabından yapılan 224’üncü gün paylaşımında ise “İdeolojik ya da politik gerekçelerle hukuk uygulamalarında ayrımcılık yapmak, hak ve adaleti ortadan kaldırır. Katliamı yapan bir milletvekili ve ailesi olduğu için hukuk devleti işlemiyor. Türkiye izliyor. Dünya izliyor” denildi.

Kaynak: Mezopotamya Ajansı

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur