Şenyaşar ailesinin “Adalet” arayışı 234’üncü gününde: “Bu anne adliye önünde nöbete devam ettikçe kimse hukuk devletinden bahsetmesin”

Cumhuriyet'in kuruluş yıldönümü öncesi yetkililere seslenen Ferit Şenyaşar, "Bu anne adliye önünde bu nöbete devam ettikçe kimse hukuk devletinden bahsetmesin" dedi

Şenyaşar ailesinin “Adalet” arayışı 234’üncü gününde: “Bu anne adliye önünde nöbete devam ettikçe kimse hukuk devletinden bahsetmesin”

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın 9 Mart’ta başlattığı Adalet Nöbeti, 234’üncü gününde devam ediyor. Urfa Adliyesi önündeki “Şenyaşar Ailesi Adalet Köşesi” olarak adlandırılan yerde nöbetini sürdüren aile, adalet talebini tekrarladı.

Ferit Şenyar, 8 aydır nöbetlerinin devam ettiğini belirtti. 29 Ekim tarihinde cumhuriyetin kuruluşu nedeniyle kutlandığını hatırlatan Şenyaşar, “Devlet erkanı ve bakanlar medyanın karşısına geçip demokrasiden, adaletten bahsedecekler. Urfa Adliyesi’nde bir zulüm var. Bu zulmü bütün halklar biliyor. İktidar partisinin bir milletvekili kamu gücünü kullanarak bir aileyi yok etmiştir. Anne 8 aydır adliye önünde, istediği tek bir şey var; Adil yargılama, etkin bir soruşturma. Bu zulmü herkes takip ediyor ama hiçbir yetkiliden konuya ilişkin bir açıklama gelmiyor. Çünkü bu zulmü yapan, bu katliamı yapan iktidarın arkasına sığınmıştır ve kimseden ses gelmiyor” dedi.

Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yetkililerin ekran karşısına çıkmamasını isteyen Şenyaşar, “Halk bu katliamı biliyor. Bu anne adliye önünde bu nöbete devam ettikçe kimse hukuk devletinden bahsetmesin. Ve bu zulmün bir an önce bitmesini istiyoruz” dedi.

Şenyaşar ailesi yaşananlara ilişkin sosyal medya hesabından, “Şanlıurfa Adliye kapısındaki bu zulüm devam ettikçe, önce yargıyı sonra hükümeti yönetenleri çürütür. Bu annenin yerinde taş olsaydı çatlardı. Yarın geç olabilir. Hemen adalet! Herkes için adalet!” paylaşımında bulundu.

Kaynak: Mezopotamya Ajansı

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur