Şenyaşar ailesi: “Savcı ve hakimler sessiz kalarak katliama suç ortağı oluyor”

Urfa Adliyesi önünde 226 gündür Adalet Nöbeti’ni sürdüren Şenyaşar ailesi, "Hastanede katliam var ancak dava yok. Katliamda milletvekili ve akrabaları olduğu için adliyede hukuk işlemiyor. Savcı ve hakimler sessiz kalarak katliama suç ortağı oluyor" dedi

Şenyaşar ailesi: “Savcı ve hakimler sessiz kalarak katliama suç ortağı oluyor”

AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşini ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde başlattığı Adalet Nöbeti 226’ncı gününde devam ediyor.

Sabahın erken saatlerinde Suruç ilçesindeki evlerinden çıkıp 45 kilometre uzaklıkta bulunan Urfa Adliyesi önüne gelen Şenyaşar ailesi, “Şenyaşar Ailesi Adalet Köşesi”nin bulunduğu alanda nöbet eylemlerine başladı.

“Adliyede hukuk işlemiyor”

Annesiyle birlikte Adalet Nöbeti’ni kesintisiz sürdüren Ferit Şenyaşar, mücadelelerinin zulüm altında devam ettiğini söyledi. Şenyaşar, “Milletvekili ve akrabaları iş yerinde bize saldırıyor, hastanede katliam yapıyor. Ailemizi yok etmiştir. Bir kardeşim siyasi bir kararla 37 yıl ceza aldı. Hastanede katliam var ancak dava yok. Katliamda milletvekili ve akrabaları olduğu için adliyede hukuk işlemiyor. Savcı ve hakimler sessiz kalarak katliama suç ortağı oluyor” diye konuştu.

“Katliam yapanların yeri TBMM değildir”

Aradan geçen 3 yıl 4 ayda Meclis’in bir araştırma yapmadığına dikkat çeken Şenyaşar, “Adalet Bakanlığı yetkilileri sesimizi duymak istemiyor. TBMM çatısı altında faaliyetlerini sürdüren İnsan Hakları İnceleme Komisyonu var. CHP milletvekili katliamın araştırılması için önerge verdi. İktidar partisinin adında ‘adalet’ var. Adalet diyorsanız bu önerge kabul edildin, bir heyet gelsin bütün yönleri ile araştırsın. Bu olayı bilerek tarafsız durmaya çalışan milletvekillerine sesleniyorum: Bu bir vebaldir, sessiz kalmayın. Hukuk işlesin” ifadelerini kullandı.

Şenyaşar ailesinin sosyal medya hesabından yapılan 226’ncı gün paylaşımında, “Devletin varlık gerekçesi vatandaşına adilce davranmaktır. Devletin hastanesinde katliam yapanın yeri meclis değildir. Meclis Araştırması Komisyonu kurulsun. Olay bütün detaylarıyla araştırılsın” denildi.

Kaynak: Mezopotamya Ajansı

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur