Rusya’nın BM Daimi Temsilcisi: “İHA oyunları, Ukrayna’nın hayal bile edemeyeceği sonuçlara yol açabilir”

Rusya’nın BM Daimi Temsilcisi Vasiliy Nebenzya, Ukrayna’nın Donbass’ta silahlı insansız hava aracı (SİHA) kullanmasının, Kiev’in “hayal edemeyeceği ciddi sonuçlara” yol açabileceğini belirtti

Rusya’nın BM Daimi Temsilcisi: “İHA oyunları, Ukrayna’nın hayal bile edemeyeceği sonuçlara yol açabilir”

Ukrayna ordusuna ait Bayraktar TB2 SİHA’ların, 26 Ekim’de ülkenin doğusunda yer alan ihtilaflı Donbass bölgesinde kullanılmasının ardından Rusya’nın tepkileri sürüyor. Bu defa da Rusya’nın BM Daimi Temsilcisi Vasiliy Nebenzya, dün (29 Ekim) bir basın toplantısında konuya ilişkin soru üzerine Kiev’i “uyardı”.

Rus haber ajansı Sputnik’in haberine göre, Donbass’ta Rus yanlısı güçlere ait topçu mevziine saldıran SİHA’yla ilgili habere dikkat çeken Rusya’nın BM Daimi Temsilcisi Vasiliy Nebenzya, “Bunun, Ukraynalıların oynadığı tehlikeli bir oyun olduğunu düşünüyorum” ifadesini kullandı.

Ukrayna Silahlı Kuvvetleri Başkomutanı Valeriy Zalujnıy’ın, bundan böyle Ukraynalı askerlerin saldırı için izin almak zorunda olmadığı yönündeki sözlerine işaret eden Nebenzya, bunun ateşkes anlaşmasına aykırı olduğunu kaydederek, “Ancak İHA oyunları, Ukrayna’nın hayal bile edemeyeceği sonuçlara yol açabilir. Bu tehlikeli bir oyun. Onlar bunu anlamalı, ama bunu yapacaklarından emin değilim” dedi.

Kremlin’den Donbass’ta Bayraktar SİHA saldırısına tepki: “Türkiye’yle özel, iyi ilişkilerimiz var ama…”

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur