Rus savaş uçakları Hatay sınırındaki ÖSO karargâhını vurdu

Rus savaş uçakları, İdlip'te Hatay sınırına yakın bir noktada bulunan AKP destekli “Suriye Milli Ordusu”na (SMO -eski adıyla ÖSO) ait karargâhı vurduğu bildirildi

Rus savaş uçakları Hatay sınırındaki ÖSO karargâhını vurdu

Suriye’deki “son cihatçı adacığı” İdlip’te sular ısınıyor. Rusya ve Suriye ordusunun kara-hava bombardımanı sürerken, TSK de İdlip’in güney kırsalındaki gözlem noktalarını tahkim ediyor.

İdlip’in kuzey kırsalı ve Afrin üzerinde uçan Rus savaş uçaklarının, Hatay sınırına birkaç kilometre mesafedeki Kah köyü yakınlarında bulunan bir noktayı vurduğu bildirildi.

Suriyeli muhaliflere yakın kaynaklar, vurulan yerin SMO’ya bağlı “23. Tümen”in karargâhı olduğunu belirtiyor. Saldırının sonuçlarına ilişkin henüz net bir bilgi yok.

Kah ile Salva köyleri arasındaki bir tepede yer alan karargâha yönelik hava saldırıları, bölgede yaşayanlar tarafından görüntülendi.

Londra merkezli, Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR) ise Suriye ordusunun İdlip’in kuzey kırsalındaki Termanin beldesindeki bir kampa yönelik roket saldırısında en az bir çocuğun yaşamını yitirdiği, 11 kişinin de yaralandığını bildirdi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur