Musa Orhan’ın avukatının suç duyurusunda bulunduğu Farah Zeynep Abdullah: “Vicdanlar tazminatla temizleniyor mu”

Musa Orhan’a hakaret ettiği gerekçesiyle para cezası alan oyuncu Ezgi Mola'ya destek veren meslektaşı Farah Zeynep Abdullah hakkında da Orhan'ın avukatı suç duyurusunda bulundu

Musa Orhan’ın avukatının suç duyurusunda bulunduğu Farah Zeynep Abdullah: “Vicdanlar tazminatla temizleniyor mu”

Batman’ın Beşeri ilçesinde 18 Ağustos 2020’de İpek Er’e tecavüz eden ve ölümüne neden olan uzman çavuş Musa Orhan hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan tutuksuz yargılanması sürerken, Orhan’a hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında dava açılan oyuncu Ezgi Mola’ya ceza verilmişti.

Kararın ardından, sosyal medya üzerinden Mola’ya destek mesajları gelirken, bunlardan biri de oyuncu Farah Zeynep Abdullah oldu. Orhan’ın avukatı Mehmet Erkan Akkuş, atılan tweet üzerine bugün Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na dilekçe vererek Farah Zeynep Abdullah hakkında, müvekkiline hakaret ettiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Abdullah, Mola’ya verilen para cezası kararına şöyle demişti:

Uf dicek o kadar şey var ki hangi hakaret hangi küfür karar veremiyorum. Net olan tek şey musa orhanın gerçek bir şerefsiz olduğu ve sistemi de onun yanında olduğu.o dava yüzsüzce açılabildiğinde şoklar yaşamıştık ve şimdi bi de üüüüf rezalet sonuca bak ya

Vicdanların tazminatla temizlenemeyeceğini vurgulayan Abdullah, Orhan’ın avukatının suç duyurusuna sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Orhan’ın avukatı daha önce de 23 kişi hakkında suç duyurusunda bulunmuştu

Orhan’ın avukatı, daha önce sosyal medya üzerinden Ezgi Mola’ya destek paylaşımları yapan ve aralarında Hazal Kaya, Atilla Taş, Barış Atay, Metin Uca, Hasibe Eren, Aslı İnandık, Mahsun Kırmızgül, İlkay Akkaya, Fatma Turgut, Funda Eryiğit, Serkay Tütüncü, Sarp Akkaya, Tan Taşçı, Ayşenil Şamlıoğlu, Rahşan Gülşan, Selçuk Balcı, Aynur Aydın, Ayşe Arman, Engin Öztürk, Gülenay Kalkan, İbrahim Selim, Melek Mosso ve Gökhan Özoğuz’un olduğu 23 isim hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur