Mithat Sancar: “Bu tezkereye hep birlikte karşı duralım, savaş oyunlarını bozalım”

Partisinin Antalya’da düzenlediği “Demokrasiye Çağrı” mitinginde konuşan HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, salı günü TBMM’de oylanacak Irak-Suriye tezkeresi ile ilgili kamuoyuna ve muhalefet partilerine seslenerek “Bu tezkereye hep birlikte karşı duralım, savaş oyunlarını bozalım” dedi

Mithat Sancar: “Bu tezkereye hep birlikte karşı duralım, savaş oyunlarını bozalım”

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, partisinin Antalya’da düzenlediği “Demokrasiye Çağrı” mitinginde muhalefete seslendi. İktidarın savaş oyunları ile ne yapmaya çalıştığını herkesin gördüğünü belirten Sancar, tutarlı ve cesur hareket etmeye çağırdığı muhalefet partilerini tezkereye hayır demeye çağırdı.

Sancar şöyle konuştu:

Yeni savaş oyunlarını devreye sokmaya hazırlanıyor bu iktidar. Irak-Suriye tezkeresi salı günü Meclis’te oylanacak. Buradan tüm kamuoyuna ve muhalefet partilerine sesleniyoruz. Bu oyunun farkında olduğunuzu biliyoruz. İktidarın savaş oyunlarıyla neyi hedeflediğiniz sizlerin de gördüğünüzü biliyoruz. Ama gelin bu sefer tutarlı davranın, cesur hareket edin. Bu tezkereye hep birlikte karşı duralım, savaş oyunlarını bozalım. Bu ülkenin barışını bu ülkenin topraklarında bu ülkenin insanlarıyla, halkların ve inançların ortaklığıyla hep birlikte inşa edelim. Savaş oyunlarına hayır barışa ve eşit ortak yaşama evet. İşte bizim sloganımız budur.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur