Kirayı ödeyemedikleri için evden çıkarılan aile, 3 aydır çadırda yaşıyor

Antalya'da biriken 3 aylık kira borcunu ödeyemeyen Sarpkaya ailesi, icra kararıyla evlerinden çıkarıldı. Epilepsi hastası oğulları, gelinleri, 2,5 yaşında ve 9 aylık torunlarıyla Kepez ilçesinde Barış Mahallesi'nde çıkarıldıkları evin karşısındaki boş araziye çadır kuran Sarpkaya ailesi, bir yandan da ev arıyor

Kirayı ödeyemedikleri için evden çıkarılan aile, 3 aydır çadırda yaşıyor

Fotoğraf: DHA

DHA’dan Adem Akalan’ın haberine göre Antalya’da biriken 3 aylık kira borcunu ödeyemeyen Sarpkaya ailesi, icra kararıyla evlerinden çıkarıldı. Sarpkaya ailesi, çıkartıldıkları evin karşısında yer alan boş araziye taşıdıkları eşyalarının üzerini muşamba ile örterken, burada konaklayabilecekleri çadır kurup yaşamaya başladı.

“Ev bulsam bile kira ücretleri çok fazla”

Epilepsi hastası oğulları, gelinleri, 2,5 yaşında ve 9 aylık torunlarıyla Kepez ilçesinde Barış Mahallesi’nde çıkarıldıkları evin karşısındaki boş araziye çadır kuran Sarpkaya ailesi, bir yandan da ev arıyor. Kaynak ustası olan Hüseyin Sarpkaya, işsiz olduğu için yeni eve de çıkamadıklarını ifade ediyor. DHA’ya konuşan Sarpkaya, sözlerine şöyle devam etti:

Ev kirasını 3 ay ödeyemediği için evden çıkarıldıklarını söyleyen Hüseyin Sarpkaya ise “Mahkeme kararıyla tahliye edildik. Kış geldiği için soğuk havalar başladı. Sıkıntımız büyük. 2-2,5 aydır ev arıyorum, para olmadığı için ev bulamıyorum. Çalışıyor olabilsem ev sorununu çözeceğiz. Ev aramaktan ayağımın altı yara oldu. Ev bulsam bile kira ücretleri çok fazla. Bir barakaya bile razıyız ama onu bile bulamıyoruz. 2 torunum var, onlar ısınsın diye kucağımıza alıyoruz. Akşam saatlerinde ayaz başlıyor. Eşim bile geçen gün soğuktan ağladı.

“İstediğimiz tek şey, bir evimizin olması”

İki küçük torunlarının üşümemesi için hem battaniyeye sardıklarını hem de sarıldıklarını ifade eden Sarpkaya ailesi, epilepsi hastası olan oğullarını da ihmal etmemeye çalışıyor. Serpil Sarpkaya, zor durumda olduklarını ifade ederek “İstediğimiz tek şey bir evimizin olması, başımızda bir çatımız olsun. Çocuklar perişan. Yağmur, soğuk havalar geldi. Zor şartlar altında yaşıyoruz. Mutfak yok, banyo yok, lavabo yok, lavabo için camiye gidiyoruz. Başımızı sokacak bir ev istiyoruz” dedi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur