Kayyum rektör Naci İnci’nin ihbar ettiği Boğaziçililerden bir öğrenci GBT bahanesiyle gözaltına alındı

Kayyum rektör Naci İnci'nin ihbar ettiği Boğaziçililerden bir öğrenci GBT bahanesiyle gözaltına alındı. Gözaltına alınan öğrenci Fatih'teki Vatan Caddesi'nde bulunan İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Öğrenci için mevcutlu istendi. Bu geceyi nezarethanede geçirerek yarın (10 Ekim) adliyeye çıkartılacak

Kayyum rektör Naci İnci’nin ihbar ettiği Boğaziçililerden bir öğrenci GBT bahanesiyle gözaltına alındı

Kayyum rektör Naci İnci’nin ihbar ettiği Boğaziçililerden bir öğrenci GBT bahanesiyle gözaltına alındı. Gözaltına alınan öğrenci Fatih’teki Vatan Caddesi’nde bulunan İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

7 Ekim günü Kayyum rektör Naci İnci’nin şikayeti ve Tayyip Erdoğan’ın hedef göstermesi üzerine gözaltına alınıp tutuklanan iki öğrenci için Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlenecek eylem öncesi kampüs polis ablukasına alınmıştı. 14 öğrenci gözaltına alınmış, 10 öğrenci emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakılmıştı. Boğaziçili arkadaşlarına desteğe gelenlerden dört öğrenci mevcutlu istenerek geceyi nezarethanede geçirmişti. Dün (8 Ekim) adliyeye götürülen dört öğrenci adli kontrol ile serbest bırakılmıştı. Ancak Naci İnci’nin ihbar ettiği öğrencilerden biri bugün (9 Ekim) Kadıköy’de yolda GBT bahanesiyle gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

Avukatlardan aldığımız bilgiye göre öğrenci için mevcutlu istendi. Bu geceyi nezarethanede geçirerek yarın (10 Ekim) adliyeye çıkartılacak.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur