İBB’nin beş bin yeni taksi önerisi hükümet ve esnaf odası temsilcilerinin oylarıyla 10. kez reddedildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB), Ulaştırma Koordinasyon Merkezi’ne (UKOME) 10. kez getirdiği yeni taksi sistemi ve 5 bin yeni taksi önerisi hükümet ve esnaf odası temsilcilerinin oylarıyla reddedildi

İBB’nin beş bin yeni taksi önerisi hükümet ve esnaf odası temsilcilerinin oylarıyla 10. kez reddedildi

İBB’nin İstanbul’un taksi sorununa çözüm için getirdiği yeni taksi önergesi 10. kez Ulaştırma Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında reddedildi. İlk 9 oylamada olduğu gibi hükümet ve esnaf odası temsilcileri ret oyu kullandı.

Toplantıda konuşan İBB Ulaşım Daire Başkanı Utku Cihan, taksilerin hizmet kalitesiyle ilgili sorunlar olduğunu, yol ve yolcu seçme, trafik kuralları ihlali, kaba davranış ve kısa mesafe gibi konularda şikayetler geldiğini ifade etti. İstanbul’da 1990 yılından itibaren nüfusun, turist sayısının ve başka kriterlerin arttığını ama taksi sayısının artmadığını, sabit kaldığını aktaran Cihan, kentte taksi sayısının az olduğunu ifade etti. Cihan, 5 bin taksiyi satmayacaklarını, kiralamak ve kurumsal yapı içerisinde işletmek istediklerini belirtti.

Erdoğan sloganları ile İBB protestosu

UKOME toplantısı öncesi bir grup taksici Yenikapı Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi önünde İBB’yi protesto etti. İstanbul Havalimanı Taksiciler Kooperatifi üyesi olduklarını söyleyen bir grup taksici, biz burdayız sen nerdesin”, “İmamoğlu istifa” şeklinde sloganlar attı. “İstanbul’un emrindeyiz sana oy değil günahımızı vermeyiz” pankartı açarak ‘Recep Tayyip Erdoğan’ sloganları ile İBB’yi protesto etti.

Sendika.Org

 

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur