Gülistan Doku davası: Baş şüpheli Zaynal Abarakov’un babası Engin Yücel hakkında yakalama kararı

Kayıp Gülistan Doku’ya ait kişisel bilgileri sosyal medyada paylaşan, baş şüpheli Zaynal Abarakov’un babası Engin Yücel hakkında yakalama kararı çıkartıldı

Gülistan Doku davası: Baş şüpheli Zaynal Abarakov’un babası Engin Yücel hakkında yakalama kararı

Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku’nun Dersim’de kaybedilmesinin üzerinden 649 gün geçti. Doku’nun kaybolmasına dair başlatılan soruşturma devam ederken, dosyadaki baş şüpheli Zaynal Abarakov ve polis olan üvey babası Engin Yücel hala serbest.

Soruşturma sırasında Doku’ya ait “gizli kalması gereken kişiye özel bilgileri sosyal medya üzerinden ifşa ettiği gerekçesiyle” hakkında soruşturma başlatılan Engin Yücel’in yargılandığı davanın 4’üncü duruşması Tunceli 2’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Şüpheli Engin Yücel duruşmaya katılmazken, Gülistan Doku’nun avukatları Ali Çimen ve Fatma Kalsen duruşmada hazır bulundu.

4 duruşmadır mahkemeye gelmeyen Engin Yücel hakkında mahkeme yakalama kararı çıkardı. Avukat Ali Çimen, duruşma sonrası yaptığı açıklamada Engin Yücel’in kamu görevlisi sıfatıyla Doku’nun kişisel verilerini hukuka aykırı bir şekilde ele geçirdiğini belirterek, “Bu dosya Gülistan’ın kişisel verilerinin hukuka aykırı bir şekilde ele geçirilmesi hakkında açılan bir dosya idi. Bu soruşturma kapsamında Yücel’in memuriyet görevine son verilmişti. Bu davanın 4 duruşması yapıldı. Yücel, duruşmalara ısrarla gelmedi. Kaçtı da diyebiliriz. Bu nedenle hakkında yakalama kararı çıkarıldı” dedi.

Kaynak: Mezopotamya Ajansı

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur