Ezgi Mola’ya, İpek Er’i katleden Musa Orhan’a “tecavüzcü” dediği için para cezası

İpek Er'e tecavüz edip ölümüne sebep olan Uzman Çavuş Musa Orhan'a "Tecavüzcü şerefsiz" dediği için Musa Orhan'ın şikayetiyle dava açılan oyuncu Ezgi Mola'ya 5 bin 200 lira para cezası verildi

Ezgi Mola’ya, İpek Er’i katleden Musa Orhan’a “tecavüzcü” dediği için para cezası

İpek Er’e tecavüz edip ölümüne sebep olan Uzman Çavuş Musa Orhan’a tepkisini sosyal medyada “Tecavüzcü şerefsizi dışarı salan vicdanınızda boğulun. Artık yasa, dua, dilek, istek, rica, umut her şeyi elimizden aldınız ya!! Ne diyim! Yazıklar olsun! Yazıklar olsun!!! #MusaOrhanTutuklansin” yazarak gösteren Oyuncu Ezgi Mola’ya “hakaretten” dava açılmıştı. Ankara 31. Asliye Ceza Mahkemesinde yargılanan Mola’nın 2 yıl 4 aya kadar hapsi istenmişti.

Dava bugün sonuçlandı. Mola’nın, ‘sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret’ ve ‘hakaret’ suçunu işlediğini iddia eden mahkeme, 90 günlük adli para cezası verdi. Eylemin “alenen gerçekleşmesi” nedeniyle artırıma gidilerek 105 güne çıkarılan ceza, ‘cezanın sanığın geleceği üzerindeki olası etkileri’ göz önünde bulundurularak 65 güne indirildi. Böylece oyuncu Ezgi Mola, 65 gün adli para cezasına (5 bin 200 TL) çarptırılırken, hükmün açıklanmasının geriye bırakılmasına karar verildi.

İlgili haber:

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur