Erdoğan’ı protesto eden Yurtsuzlar battaniyeleriyle Taksim’deydi

Yurt talep eden üniversiteliler beş ayrı ara sokaktan İstiklal Caddesi'ne çıkarak battaniyeleriyle Taksim Meydanı'na doğru yürüdü ve kendilerini hedef gösteren Tayyip Erdoğan'ı protesto etti

Erdoğan’ı protesto eden Yurtsuzlar battaniyeleriyle Taksim’deydi

Yurt talep eden üniversitelileri “terörist” olarak nitelendiren ve Türkiye’de yurt sorunu olmadığını savunan Tayyip Erdoğan, İstanbul Beyoğlu’nda düzenlenen eylemle protesto edildi.

YURT İSTEYEN ÖĞRENCİLER ERDOĞAN’A DERT OLDU: “BUNLAR AYNI GEZİ’DE OLDUĞU GİBİ TERÖRİSTLER”

Yurtsuzlar, beş ayrı ara sokakta bir araya gelerek İstiklal Caddesi’ne çıktı, buradan battaniyeleriyle Taksim Meydanı’na doğru yürüdü.

Yüz yüze eğitimin başlamasıyla beraber yüzlerce öğrenci, fahiş ev kiraları ve yetersiz yurt sayısı nedeniyle sokaklarda kaldı. İktidar, barınma sorununu çözmek yerine sokakta kalan öğrencilere polisiyle saldırıyor. Bizler, sokakta kalan binlerce öğrencinin sorunlarının çözümü için günlerdir Türkiye’nin parklarında, bahçelerinde, sokaklarındayız. Bugün de battaniyelerimizle bu duruma dikkat çekmek için İstiklal’de yürüdük. Öğrencinin yanında olan herkesi #Barınamıyoruz, #Geçinemiyoruz diyen öğrencilerinin sesine ses olmaya çağırıyoruz” diyen üniversiteliler, Küçükparmakkapı Sokak’ta eylemlerini sonlandırdı.

Yürüyüşten fotoğraflar:

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur