Erdoğan’dan Çubuk saldırısı göndermeli video: “Kılıçdaroğlu millete hesap verecek”

Tayyip Erdoğan’ın, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda izlettiği videoda, “hiçbir ders çıkarmayan” ve “millete hesap verecek” ifadeleri eşliğinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 2019’da Ankara Çubuk’ta uğradığı saldırının görüntüleri yer aldı

Erdoğan’dan Çubuk saldırısı göndermeli video: “Kılıçdaroğlu millete hesap verecek”

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’yu hedef alan bir video izletti.

Videonun iki ayrı bölümünde, dikkat çekici ifadeler eşliğinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 2019’da Ankara Çubuk’ta uğradığı saldırının görüntüleri de yer aldı.

Videoda ilk olarak, “11 yıllık görev süresi boyunca sandıkta ardı ardına aldığı mağlubiyetlerden hiçbir ders çıkarmayan” ifadesi eşliğinde, videonun son bölümünde de “Kılıçdaroğlu, 2023’te Türk milletinin zilleti tekrar reddedeceğini görecek ve tüm tehditleri için millete yeniden hesap verecektir” ifadesi eşliğinde Çubuk saldırısının görüntüleri verildi.

Kılıçdaroğlu’dan Erdoğan’a yanıt

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın izlettiği videolara ilişkin Twitter’da yaptığı paylaşımda, “Şahıs, grup konuşması yapıyor; dakikalarca videolarımı gösteriyor. Sevgili Şahsım, görüyorum ki muhalefet olmayı iyice kabullenmişsin. “Oynatalım Uğurcuğum” siyasetinde sana başarılar diliyorum 😂” ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

21 Nisan 2019’da Ankara Çubuk’ta bir asker cenazesine katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kolluk güçlerinin gözleri önünde organize bir saldırıya uğramıştı.

Linç girişimi sırasında yumruklu saldırıya uğrayan Kılıçdaroğlu’nun, “güvenli” denilerek götürüldüğü ev de kalabalık bir kitle tarafından “Yakın lan o evi” bağırışları eşliğinde taşlanmıştı.

Kılıçdaroğlu’na, katıldığı asker cenazesinde saldırı

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur