Eda Nur Kaplan’a cinsel saldırı soruşturmasında savcılık, sanıklar hakkında 18’er yıl hapis istedi

Ankara'da cinsel saldırıya uğradıktan sonra intihar eden Eda Nur Kaplan'a cinsel saldırı soruşturmasında savcılık Yusuf Güzelyurt ve Mehmet Ardıçoğlu hakkında 18'er yıl hapis talep etti

Eda Nur Kaplan’a cinsel saldırı soruşturmasında savcılık, sanıklar hakkında 18’er yıl hapis istedi

Ankara’da 31 Temmuz’da Yusuf Güzelyurt ve Mehmet Ardıçoğlu’nun kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu belirterek karakolda suç duyurusunda bulunan Eda Nur Kaplan, 7 Ağustos gecesi  intihar etmişti. Soruşturma kapsamında Yusuf Güzelyurt ve Mehmet Ardıçoğlu tutuklanmıştı.

DHA’dan Haluk Karaaslan’ın haberine göre Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından şüpheliler Yusuf Güzelyurt ve Mehmet Ardıçoğlu hakkında ‘nitelikli cinsel saldırı’ suçundan iddianame düzenlendi. İddianamede Yusuf Güzelyurt’un alkolün etkisiyle kendisinde olmayan Eda Nur Kaplan’a cinsel saldırıda bulunduğu, daha sonra aynı eylemi Mehmet Ardıçoğlu’nun gerçekleştirdiği belirtildi.

Cinsel saldırı eylemi sırasında Eda Nur Kaplan’ın içinde bulunduğu şartlar, aldığı alkolün etkisi ile direnemediği ve rızasının da bulunmadığının kabulü gerektiği belirtilerek, “Bu itibarla her iki şüphelinin de Eda Nur Kaplan’a karşı nitelikli cinsel saldırı suçunu işledikleri yönünde haklarında kamu davasının açılması için yeterli şüphenin oluştuğu kanaatine varılmıştır” denildi. Mahkeme tarafından kabul edilen iddianamede, Eda Nur Kaplan’a yönelik ‘nitelikli cinsel saldırı’ eylemleri nedeniyle şüpheliler şüpheliler Güzelyurt ve Ardıçoğlu hakkında 18’er yıl hapis talep edilirken, soruşturma aşamasında ifadesine başvurulduktan sonra serbest bırakılan Aşkın K. hakkında ise takipsizlik kararı verildi.

İlgili haber:

Sendika.Org, DHA

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur