CHP ve Kılıçdaroğlu’dan Erdoğan’a tepki: “Tehditlere boyun eğmiyoruz”

CHP, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda Çubuk saldırısı göndermeli video izleten Tayyip Erdoğan'a tepki gösterdi, "AKP Genel Başkanı, bu videoyla azmettiricisi olduğu suçları üstlenmiştir" dedi. Kılıçdaroğlu da "Ne senden ne senin şürekandan zerre kadar korkum yok" dedi

CHP ve Kılıçdaroğlu’dan Erdoğan’a tepki: “Tehditlere boyun eğmiyoruz”

AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın Çubuk saldırısı göndermeli videosuna CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu’dan tepki geldi.

CHP “AKP Genel Başkanı, bu videoyla azmettiricisi olduğu suçları üstlenmiştir” derken, Kılıçdaoğlu da “Ne senden ne senin şürekandan zerre kadar korkum yok. Sonuna kadar mücadele edeceğim, bunu bilesin” diyerek Erdoğan’a seslendi.

Erdoğan’ın, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda izlettiği videoda, “hiçbir ders çıkarmayan” ve “millete hesap verecek” ifadeleri eşliğinde Kılıçdaroğlu’nun 2019’da Ankara Çubuk’ta uğradığı saldırının görüntüleri yer almıştı.

ERDOĞAN’DAN ÇUBUK SALDIRISI GÖNDERMELİ VİDEO: “KILIÇDAROĞLU MİLLETE HESAP VERECEK”

CHP’nin Twitter hesabından yapılan paylaşım şöyle:

Bugün, partisinin grup toplantısında, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik linç ve saldırı görüntülerini izleten AKP Genel Başkanı, bu videoyla azmettiricisi olduğu suçları üstlenmiştir. Er meydanından kaçma Erdoğan, geliyor gelmekte olan! Savaş meydanlarında kurulan Cumhuriyet Halk Partisi, Kuvayi Milliye’nin özüdür. Partimiz de liderimiz de tehditlere boyun eğmez! Bu ahlaksızlığı aynen iade ederiz. Yüreğin yetiyorsa, kendi seçeceğin bir kanalda Genel Başkanımız’ın karşısına çık @RTErdogan!

Kemal Kılıçdaroğlu ise CHP Genel Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında, “Şahıs bugünkü grup toplantısında uzun uzun benim videolarımı izletmiş, aleni tehditler savurmuş, adeta birilerine yarım kalan işi bitirin talimatı vermiş. Ne senden ne senin şürekandan zerre kadar korkum yok. Sonuna kadar mücadele edeceğim, bunu bilesin” diyerek Erdoğan’a seslendi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur