Boğaziçi Üniversitesi’nde akademisyenlerin nöbeti 190. gününde: Boğaziçi direnişi 283. gününde

Boğaziçi Üniversitesi akademisyenleri, nöbetlerinin 190. gününde bir kez daha "Kayyumluk" binasına sırtlarını döndü

Boğaziçi Üniversitesi’nde akademisyenlerin nöbeti 190. gününde: Boğaziçi direnişi 283. gününde

Boğaziçi Üniversitesi’nde kayyum rektör Melih Bulu’nun görevden alınmasının ve yerine Naci İnci’nin atanmasının ardından Boğaziçili akademisyenlerin nöbet eylemleri sürüyor.

Boğaziçi akademisyenleri, bugün (13 Ekim) direnişin 283’üncü, nöbetin 190’ıncı gününde akademisyenler bir kez daha “Kayyumluk” binasına sırtlarını döndü. Akademisyenler nöbetlerinin 190. gününde de “Kabul etmiyoruz, vazgeçmiyoruz” dedi.

Boğaziçi Üniversitesi’nde gökkuşağı bayrağı taşıdığı için gözaltına alındıp haklarında dava açılan 8 öğrencinin davası Çağlayan Adliyesi’nde görüldü. Öğrenciler duruşmaya katılmadı.

Boğaziçi Direnişi isimli sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda Nedim Malkoç’un genel sekreterliğe atanmasına ilişkin akademisyenlerin açtığı ve yürütmeyi durdurma kararı verilen davada İstanbul Bölge İdare Mahkemesi’nin rektörlüğün itirazını kabul ettiği duyuruldu.

Boğaziçi Üniversitesi akademisyenleri tarafından Boğaziçi Üniversitesi Genel Sekreterlik görevine Nedim Malkoç’un getirilmesi üzerine açılan davada, 12. İdare Mahkemesi tarafından yürütmeyi durdurma kararı 20 Eylül günü verilmişti. Ancak Malkoç, üniversiteye ve Rektörlük binasına girip çıkmaya devam etmişti.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur