Bel Karper işçileri, inşaat halindeki yolun trafiğe kapatılmasını istedi

149 gündür Türkgücü Yolu üzerinde grev yapan Bel Karper işçileri, çift taraflı olarak trafiğe açılan güzergâhın yol inşaatı tamamlanana kadar kapatılmasını istedi

Bel Karper işçileri, inşaat halindeki yolun trafiğe kapatılmasını istedi

Tek Gıda İş Sendikasına üye olan işçiler 149 gündür fabrika önünde grevlerine devam ediyorlar. İşçiler, fabrika önünde yaptıkları basın açıklamasında trafiğin çift şerit olduğu güzergahtaki yol inşaatı tamamlanana kadar kapatılmasını istedi. Grev sözcüsü Yunus Durdu, yaptığı açıklamada “Buradaki yol, geçtiğimiz günlerde kapalıydı. Yaklaşık bir yıldır burada eylemdeyiz. Yol hala inşaat halinde ve buradaki eylemlerin farklı bir nokraya geçmesi için kimlerin talimat verdiğini bilmiyorum. Burada Çorlu Kaymakamı, Tekirdağ Valisi, Süleymanpaşa Kaymakamı mı, yoksa OSB’nin başkanı ile hareket edip Bel Karper ile hareket ederek trafiği açan yöneticileri kamuoyunun takdirine bırakıyoruz” dedi.

Durdu, açıklamalarının sonunda yetkilileri göreve davet ederek “Gerek milletvekilleri ve yerel yönetimler ile görüşüyoruz. Bu yolun geliş-gidiş çalışması ile oluşabilecek kazadan yöneticiler sorumludur. Siz Türkiye Cumhuriyeti’nin yöneticilerisiniz, sizler bu ülkenin insanlarını korumak zorundasınız. Bel Karper firmasını koruyamazsınız. Bir an önce buradaki yol inşaatının bitene kadar bu yolun kapatılmasını istiyoruz. Bu bölgede oluşabilecek kazadan tüm yetkililer sorumludur” diye konuştu.

Kaynak: Devrim Gazetesi (Tutku Akbaş)

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur