Bahçeli’nin bir “yiğit kardeşi” daha serbest: Ülkücü mafya Kürşat Yılmaz tahliye edildi

“Çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, yönetmek, nitelikli yağma, tehdit, kasten yaralama, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma” gibi suçlardan tutuklu bulunan ülkücü mafya Kürşat Yılmaz tahliye edildi. Bahçeli, Yılmaz ve Çakıcı için "Ülkü ve ülke sevdalısı olan, davalarının gözü kara yiğitleri" demişti

Bahçeli’nin bir “yiğit kardeşi” daha serbest: Ülkücü mafya Kürşat Yılmaz tahliye edildi

Kocaeli F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan ülkücü mafta Kürşat Yılmaz, 30 Ekim 2005 tarihinden itibaren “Çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, yönetmek, nitelikli yağma, tehdit, kasten yaralama, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma” gibi suçlardan 66 yıl 3 ay 15 gün hapisle cezalandırıldı. 2021 yılında Yılmaz’ın avukatlarının başvurusu üzerine yeniden yargılama talebi, dosyadaki bir kısım suçlar yönünden kabul edildi, Yılmaz 32 yıllık cezadan beraat etti. Bu cezanın infazdan düşürülmesinin ardından kalan ceza yönünden infaz süresi tamamlanan Kürşat Yılmaz, tahliye edildi.

“FETÖ hakimleri tutukladı”

Kürşat Yılmaz’ın avukatı Hasan Özay, Kürşat Yılmaz hakkında FETÖ yargısının ağır bastığı dönemde aleyhinde hükümler verildiğini belirterek, “Bizim hapis yatıp, çıktığı süre yönünden de hukuk mücadelemiz devam ediyor. O cezaların da haksız olduğunu düşünüyoruz. Müvekkilimiz 2005 yılından beri FETÖ ile açık bir mücadele vermekte” dedi.

Bahçeli’nin yiğit kardeşi

Devlet Bahçeli, 2018 yılında yapılan Cumhurbaşkanlığı Seçimi adayı ve dönemin HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın tahliye edilmesi çağrılarına Çakıcı ve Yılmaz’ı örnek vererek karşı çıkmıştı.

Bahçeli tahliye çağrıların “Ülkü ve ülke sevdalısı olan, davalarının gözü kara yiğitleri olarak bilinen mesela Alaattin Çakıcı, mesela Kürşat Yılmaz, 100 bin ülkücünün imzasıyla aday gösterilseydi, bu kahramanlarımız için de cezaevinden çıkarılmaları için bir kampanya yapılacak mıydı?” diyerek tepki göstermişti. Geçen sürede hem Alattin Çakıcı hem de Kürşat Yılmaz tahliye edildi.

BAHÇELİ’DEN FAŞİST KATİLLERE AF ÇAĞRISI: “ALAATTİN ÇAKICI GİBİ KARDEŞLERİMİZİ ÇÜRÜMEYE TERK ETMEK NE KADAR ADİLDİR?”

Kürşat Yılmaz kimdir?

12 Eylül Darbesi öncesinde Ülkücü Gençler Derneği (ÜGD) ‘nde yetkili kişilerden olan Kürşat Yılmaz, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Özel Kalemi’nde çalışan Polis Memuresi Tülay Çetin‘le evlilik yapmasıyla tekrar adını duyurdu. Yine kısa bir süre sonra ismi iki cinayete karıştı ve cezaevinde bulunduğu dönemde özel izinle evlenen Yılmaz’ın adı ilk olarak Banker Kastelli olarak bilinen Cevher Özden’i vurma olayında gündeme geldi. 17 Nisan 1999’da Türkiye’ye iade edilen ve Kartal Özel Tip Kapalı Cezaevi’ne konulan Yılmaz, 15 Temmuz 1999’da Kuşadası eski Belediye Başkanı Lütfi Suyolcu’yu öldüren tetikçi Fırat Erdoğan’ı azmettirdiği gerekçesiyle suç ortağı Yavuz Kaşıkçı’yla birlikte ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur