Bahçeli: “TÜSİAD, milletin vermediği bir yetkiyi kullanma gayretkeşliğine kesinlikle heves etmemeli”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Meclis'teki grup toplantısında yaptığı konuşmada büyükelçi krizinden AYM kararlarına kadar çok sayıda konuda saldırgan bir tavır takınırken hafta sonu yapılacak G-20 Zirvesi'nde ABD ile olan gerginliğin çözülmesi temennisinde bulundu. Bahçeli, ayrıca TÜSİAD'ın Yüksek İstişare Konseyi Toplantısı'ndaki örtük iktidar eleştirisini de hedef alarak "TÜSİAD işine bakmalı" dedi

Bahçeli: “TÜSİAD, milletin vermediği bir yetkiyi kullanma gayretkeşliğine kesinlikle heves etmemeli”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Meclis’teki grup toplantısında yaptığı konuşmada büyükelçi krizinden çeşitli ülkelerle yaşanan krizlere, muhalefetin tavrından AYM kararlarına kadar çok sayıda konuda saldırgan bir üslupla konuşma yaptı. Bahçeli’nin konuşmasının son kısmında ise TÜSİAD eleştirileri dikkat çekti.

Geçtiğimiz günlerde TÜSİAD’ın Yüksek İstişare Konseyi Toplantısı’nda isim vermeden iktidarın ekonomi yönetimi ve siyasi tavırlarını eleştirilmişti. TÜSİAD merkezli tekelci sermaye grupları, İstanbul Sözleşmesi, Cumhuriyet değerleri, laiklik, serbest piyasa, Merkez Bankası’nın bağımsızlığı, liyakat gibi ifadelerin çokça geçtiği eleştirilerinde Millet İttifakı’nın politik çerçevesine uygun bir tablo çizmişti. TÜSİAD’ın açıkladığı yeni program ve Yüksek İstişare Konseyi Toplantısı’ndaki ifadeler, Bahçeli’nin hedefi oldu.

Bahçeli ayrıca büyükelçi krizinde Tayyip Erdoğan’ın tavrını takdir ederken hafta sonu yapılacak G-20 Zirvesi’nde ABD ile olan gerginliğin çözülmesi temennisinde bulundu. Erdoğan, BM Zirvesi için gittiği ABD’de Biden ile görüşememiş ve Suriye başta olmak üzere çeşitli krizler biraz daha ötelenmişti. Bahçeli’nin grup toplantısındaki konuşmasının son kısmı şöyle:

30-31 Ekim 2021 tarihlerinde Roma’da düzenlenecek G-20 Zirvesi’nde iki ülke arasındaki anlaşmazlığa neden olan sorun alanlarının Sayın Cumhurbaşkanımızla ABD Başkanı arasındaki temas ve görüşmelerle hafiflemesi, çözüm kulvarına girmesi başlıca temennimdir.

Türkiye’nin çok cepheli sürdürdüğü mücadeleyi sekteye uğratmak için dönem dönem sivri açıklamalar yapan TÜSİAD’ın, başkanı vasıtasıyla gündeme taşıdığı haksız ve mesnetsiz eleştirilerini de esef karşıladığımızı, artık hükümetlerle uğraşma alışkanlığından, vesayet odağı gibi davranmaktan vazgeçmelerini samimiyetle bekliyorum.

TÜSİAD kendi işine bakmalı, milletin vermediği bir yetkiyi kullanma gayretkeşliğine kesinlikle heves etmemelidir.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur