Aşı karşıtlarına verilen izin, hekimlere verilmedi: Aile hekimlerinin miting başvurusuna gerekçesiz ret

İstanbul Aile Hekimleri Platformu’nun 7 Ekim Perşembe günü Aile Hekimliği Sözleşme ve Ödeme Yönetmeliği’ne karşı yapmayı planladığı miting başvurusu, İstanbul Valiliği tarafından hiçbir gerekçe gösterilmeden reddedildi. Aşı karşıtlarının dahi miting yapabildiği şehirde aile hekimlerinin mitingine izin çıkmamasına İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü önünde yapılacak açıklamayla karara tepki gösterilecek

Aşı karşıtlarına verilen izin, hekimlere verilmedi: Aile hekimlerinin miting başvurusuna gerekçesiz ret

İstanbul Aile Hekimleri Platformu’nun 7 Ekim Perşembe günü Aile Hekimliği Sözleşme ve Ödeme Yönetmeliği’ne karşı yapmayı planladığı mitinge İstanbul Valiliğinden izin çıkmadı. Valiliğin gönderdiği evrakta, mitinge izin verilmemesi için herhangi bir gerekçe gösterilmedi.

Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelik hekimler tarafından “ceza yönetmeliği” olarak adlandırılıyordu.

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü önünde açıklama yapılacak

Platform bileşenlerinden olan İstanbul Tabip Odası (İTO), Twitter hesabından karara tepki gösterdi. “Bu nasıl demokrasi! Aşı karşıtı mitinge izin veren İstanbul Valiliği, Aile Hekimliği Platformu’nun miting başvurusunu hiç bir gerekçe göstermeden reddetti. Toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme vazgeçilmez bir Anayasal haktı” diyen İTO, kararı protesto etmek ve yönetmeliğe tepki göstermek için İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü önünde basın açıklamasını yapacaklarını duyurdu.

“Aşı karşıtlarına verilen izin, bize verilmedi”

Konuya dair Anka Haber Ajansı’na konuşan İstanbul Aile Hekimleri Derneği Başkanı Serkan Özbakış, “Aşı karşıtlarının bile rahatça yapabildiği aşı karşıtlarına bile izin verilen bir ortamda biz milyonlarca aşı yapan aile hekimliği çalışanlarına ne yazık ki izin verilmedi” dedi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur