Ankara’da CHP’nin ‘SaBıKa Holding’ kitapçığını dağıtan Gençlik Kolları üyeleri gözaltında: “Görsel suç ise görseldekileri sorguya çağırın”

CHP tarafından Sezgin Baran Korkmaz ve sahibi olduğu SBK Holding'in faaliyetleri hakkında "SaBıKa Holding" adıyla yayımlanan kitapçığı Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü kapısı önünde dağıtan CHP Ankara Gençlik Kolları üyeleri gözaltına alındı

Ankara’da CHP’nin ‘SaBıKa Holding’ kitapçığını dağıtan Gençlik Kolları üyeleri gözaltında: “Görsel suç ise görseldekileri sorguya çağırın”

Cumhuriyet Halk Partisi, Sedat Peker’in ifşaatlarıyla gündeme gelen, kara para trafiği ve rüşvetlerle anılan Sezgin Baran Korkmaz hakkında bir kitapçık hazırladı. Korkmaz ve sahibi olduğu SBK Holding’in faaliyetleri hakkında “SaBıKa Holding” adıyla yayımlanan kitapçığı Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü kapısı önünde dağıtan CHP Ankara Gençlik Kolları üyeleri polisin engeliyle karşılaştı. Cumhuriyet’in haberine göre Polisin engellemelerine rağmen kitapçığı dağıtmakta direten beş Gençlik Kolları üyesi gözaltına alındı.

“SBK’nın otelinde kalınca sorun yok ama bu ilişki ağı resmedilince suç”

CHP Gençlik Kolları Başkanı Emre Yılmaz, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “SBK’nın otelinde kalınca, kara parasına çökünce sorun yok ama bu ilişki ağı resmedilince suç” diyerek gözaltı işlemine tepki gösterdi. CHP Ankara İl Gençlik Kolları Başkanı Tolga Turgut da “Memlekette hırsızı değil, bunu anlatan arkadaşlarımızı gözaltına aldılar” dedi.

Cumhuriyet’e konuşan Turgut, şöyle dedi:

Arkadaşlarımız SBF’nin önünde kitapçığı dağıtırken polisler geliyor. Bu kitapçığın yasaklı yayın olduğunu söyleyip dağıtıma engel olmaya çalışıyorlar. Arkadaşlarımız da bunun CHP genel merkezi tarafından yayınlanan bir kitapçık olduğunu ve yasaklı gibi durum olmadığını söylese de polisler dinlemiyor. Merve Babahan, Ezgi Çakır, Ata Sevindik, Can Deniz Çıtak ve Burak Kaan Kavşut isimli arkadaşlarımız gözaltına alınarak Ankara Emniyet Müdürlüğüne getirildi. Biz de buradayız. Edindiğimiz bilgiye göre ifadeleri alınıyor.


Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur