Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ‘siyasi cinayetler işlenebileceği’ iddialarıyla ilgili resen soruşturma başlattı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Siyasi cinayetler kaygım var" sözleriyle başlayan, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın'ın da Kılıçdaroğlu'nu destekleyecek ifadeleriyle katıldığı ve Devlet Bahçeli'nin de "Korku edebiyatını bırak. Siyasi cinayet işlenebilir masallarını geç. Bir şey bilip söylemiyorsan adam değilsin" sözleriyle dahil olduğu tartışma üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, konuyla ilgili resen soruşturma başlattı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ‘siyasi cinayetler işlenebileceği’ iddialarıyla ilgili resen soruşturma başlattı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Mersin ziyaretinde, Tayyip Erdoğan’ın iktidardan gitmemek için her yolu deneyeceğini savunarak, “Siyasi cinayetler kaygım var” demişti. Kılıçdaroğlu’nun bu sözlerinini ardından İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın da Sözcü gazetesinde yer alan bir söyleşisinde “Siyasi suikastler yapılacağı yönünde bizim da aldığımız duyumlar var” diyerek tartışmayı sürdürmüştü.

Tarihi siyasi cinayet faillikleriyle dolu olan MHP’den ise ilk tepki, Genel Başkan Devlet Bahçeli’den geldi. Bahçeli, partisinin grup toplantısında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alarak “Korku edebiyatını bırak. Siyasi cinayet işlenebilir masallarını geç. Bir şey bilip söylemiyorsan adam değilsin” demişti.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, bu tartışmaların üzerine konuyla ilgili resen soruşturma başlattı. Basın Suçları Soruşturma Bürosunca yürütülecek soruşturmaya ilgili bir başsavcı vekilinin görevlendirildiği öğrenildi.

İlgili haber:

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur