Amasya Valisi: “İş beğenilmediğinden işsizlik var, bayanlara bile iş verebiliriz”

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, ziyaret ettiği fabrikaların çalıştıracak elemana ihtiyaçları olduğuna değinerek İnsanların iş beğenmediği için işsiz olduklarını iddia etti. Mermer sektöründe çalışacak eleman arandığını ve dört bin TL maaş verdiklerini iddia eden Masatlı, "Bayanlara bile iş verebiliriz" dedi

Amasya Valisi: “İş beğenilmediğinden işsizlik var, bayanlara bile iş verebiliriz”

İhlas Haber Ajansı’nın (İHA) haberine göre Amasya Valisi Mustafa Masatlı, kent merkezindeki köylerin sorunlarının görüşüldüğü muhtarlar toplantısında yaptığı konuşmada ziyaret ettiği fabrikaların çalıştıracak elemana ihtiyaçları olduğuna değindi. İnsanların iş beğenmediği için işsiz olduklarını iddia eden Masatlı, “Bayanlara bile iş verebiliriz” dedi. Masatlı’nın ifadeleri şöyle:

Hatta ‘bayanlara bile biz iş verebiliriz. Küçük ölçekte, ağır olmayan, bayanların yapabileceği işleri verebiliriz’ dediler. Bilginiz olsun. İş arayan varsa gönderin. Şu anda mermerle ilgili ciddi derecede açık var. Eleman bulamıyorlar. Yaklaşık 4 bin TL de maaş veriyorlar.

Herkes masa başı iş arıyor. Ama öyle değil ki. Bu memlekette her şeye ihtiyaç var. Toplumda her işin bir karşılığı var. Ona da ihtiyaç var. Ama maalesef herkes aynı şeyleri istiyor. Ama bundan dolayı ciddi derecede bizlerde zorlanıyoruz.

Yoksa iş var. Hele hele Amasya’da iş var. İşle ilgili sorun yok. Merzifon Organize Sanayi Bölgesi (OSB) de aynı. Orada da eleman bulamıyorlar. Buradaki organize sanayi bölgesinde de aynı. İş arayanları hemen yönlendiriyorsunuz. İnsanlar iş beğenmediğinden dolayı işsiz. İş bulamadığından dolayı değil.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur